Florence Hızla Yaklaşıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nde meteorologlar tarafından gözetim altında tutulan Florence kasırgası, adım adım yaklaşıyor. Ülkenin doğu kıyılarını etkileyeceği tahmin edilen kasırga nedeniyle tahliye devam ediyor.

Florence Hızla Yaklaşıyor

Amerika Birleşik Devletleri bu sene peş peşe gelen kasırgalarla sarsıldı. Kasırgalarla birlikte etkili olan ve çeşitli bölgelerde başlayan yangınlarla da birlikte felaket üstüne felaket ile yüzleşen Amerika, şimdi de bir yeni tehdit ile yüz yüze. Meteorologlar tarafından kısa bir süre önce tespit edilen ve her geçen gün Amerika Birleşik Devletleri'nin doğu kıyılarına doğru ilerleyen kasırganın yakında kıyılara ulaşacağı bilgisi paylaşıldı. "Florence Kasırgası" adıyla tanımlanan kasırganın yaklaşıyor olması ile beraber, kasırganın etkisinden kalabilecek çok sayıda şehir ve kasaba için acil durum uyarısı verildi ve tahliye çalışmaları başlatıldı.

RİSK ÇOK BÜYÜK

Yaklaşan Florence Kasırgası'na yönelik yapılan değerlendirmeler sonucunda, hadisenin çok geniş bir alana temas edeceği hesaplandı. Bu kapsamda da eyalet yetkilileri acil durum çağrısında bulunarak, ilgili bölgelerdeki vatandaşların, bu bölgelerden uzaklaşması gerektiğini aktardı. Hesaplanan verilere göre yaklaşık bir milyon vatandaşın doğu kıyılarından iç kesimlere doğru göç edeceği ön görülüyor. Kasabaları harap etmesine olası gözle bakılan kasırganın sona ermesinin ardından eyalet ve belediye yetkilileri, onarım ve yerleştirme çalışmaları için harekete geçecekler ve şimdiden tüm olası senaryolara göre hazırlıklar tamamlanmış durumda.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 16:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler