NASA Açıkladı: Enceladus Uydusunda Yaşam Belgesi

NASA yaptığı açıklama ile Saturn uydusu Enceladus da yaşam olabileceğine dair deliller buldu.

NASA Açıkladı: Enceladus Uydusunda Yaşam Belgesi

Yaklaşık  yıldır Satun yörüngesi yakınlarında Cassini uzay aracı ve Hubble teleskobu aracılığı ile herkesi şaşırtan verilere rastanladı. Dünya'ya en yakın uydulardan olan Enceladus'da yaşam belirtilerinin olabileceğine dair veriler herkesi heyecanlandırdı. Yüzeyi buz kütlesi izle kaplı uydunun altında okyanus olabieceğine dair bulgular NASA tarfından keşfedildi.

NASA'DAN HEYECANLANDIRAN AÇIKLAMA

Cassini çalışmasının öncülerinden olan Hunter Waite'in yaptığı açıklamaya göre "Yaşamı bulamasak da yaşam için gerekli gıda kaynağını bulduk. Bu da mikroplar için bir şekerleme dükkanı olabilir." Hunter Waite'in heyecan uyandıran konuşması ile Encedelus'da yaşam belirtilerinin olma ihtimali de güçlenmiş oldu.

NASA YAŞAM ile ilgili görsel sonucu

Geçtiğimiz yıllarda Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA)'nın Pluto gezegenini keşfi için yaptığı çalışmalar uzun süre gündemdeki yerini korumuştu. Büyük başarılara ve çalışmalara imza atan NASA'nın Satun gezegeninin uydusu olan Enceladus'un yörüngesinde yaptığı çalışmalar da uzun süre tartışılanlar arasında olacak. 

NASA yöneticilerinden olan Thomoas Zurbuc'a göre "Yaşanabilir ortamın sağlanabilmesi için gerekli herşeyin bulunduğu en akın nokta." Önümüzdeki günlerde Enceladus ile ilgili yeni gelişmelerin olması da bekleniyor. Şimdi ise gözler NASA'dan gelecek olan yeni bilgilerde.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 14:06

YORUM EKLE