NASA güneş tutulması canlı yayını nasıl izlenir? Güneş tutulması NASA’nın canlı yayın saati!

Amerika’da en son güneş tutulması gözleneli iki yıl oldu. Şimdilerde de Arjantin dolaylarında güneş tutulması gerçekleşeceği düşünülüyor. NASA, yarın gözleneceğini düşündüğü güneş tutulması için iş başına geçti. Söylendiğine göre güneş tutulması boyunca NASA canlı yayın yapacak. Peki güneş tutulması için yapılacak canlı yayın detayları neler.

NASA güneş tutulması canlı yayını nasıl izlenir? Güneş tutulması NASA’nın canlı yayın saati!

NASA güneş tutulmasını canlı yayında izleyicilere sunacak

Saat 21.00’da yapılacak canlı yayında TSİ 22.00’da canlı yorumlamaya katılacak. İngilizce ve İspanyolca dillerinde tartışmaları içerecek program, NASA’nın canlı yayın sitesinden de seyredilebilecek.

Güneş tutulmaları, uzayla ilgilenen kişilerin ve birçok bilim adamının araştırmalarına konu oluyor. NASA’da da gerçekleşecek güneş tutulması dolayısıyla birçok araştırma yapılabilecek. Bunun yanında NASA tarafından yapılan  uyarılar da var. Güneş tutulması sırasında güneşe çok fazla bakmanın göze ciddi zararlar verebileceği söyleniyor. Öncelerde yaşanan tutulmalarda birçok insanın kalıcı görme kayıpları yaşadığından bahsediliyor. Bunun en son öneği olarak da  2017 yılında güneşe 6 saniye boyunca bakan bir kadının yaşadığı kalıcı görme kaybı gösteriliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2019, 21:07

YORUM EKLE

Popüler Haberler