Retro nedir? 2019 Retro ve bitiş tarihleri

Burçlarımızı ve hareketlerimizi etkileyen gök cisimlerinin hareketleri ne zaman başlayacak? Retro nedir? 2019 Retro ve bitiş tarihleri ne zaman? Astrologlar konuştu...

Retro nedir? 2019 Retro ve bitiş tarihleri

RETRO NEDİR?

Retro zamanları dediğimiz zamanları unutmamalıyız. Gezegenin geri hareket etmesi ile gezegenin temsil ettiği konularda yaşanan gecikmeler, sorunlar zamanına retro denir. Retro dikkate alınması gereken zamanları bizlere gösterir. Astrologlar retroya fazlasıyla önem vermektedir. Ünlü Astrologlar bu konu ile ilgili pek çok açıklama yapmıştır.

Retro zamanlarında geri hareket eden gezegenin temsil ettiği konular ile ilgili herhangi bir atılımın yapılmaması önerilmektedir. Eğer konu ile ilgili herhangi bir şey yapmışsanız sonuç elde edemezsiniz ve konu ile ilgili gecikmeler yaşarsınız.

RETRO ZAMANI NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Retro zamanı olarak bilinen gezegenlerin geri hareketi onların temsil ettiği konuları etkilemektedir.

-8 Ocak ile birlikte Uranüs artık geri hareket etmeyecek. Koç burçları geri hareketin bitmesinden yaralanarak temmuz ayından beri sıkışmış hissettiği tüm konularla ilgili özgürce hareket edip rahatlayabilir. Temmuz ayından beri Uranüs gezegeni geri hareket etmektedir. Özgürce hareket etmemeniz gereken bu retro dönemi 8 ocak ta sona erdi. Artık özgürce hareket edebilirsiniz. Şüpheli duruşunuz sona erecek ve cesaretli adımlar atabileceksiniz.

-Merkür retrosuna dikkat!En çok bilinen retro zamanı Merkür gezegeninin geri hareket etmesi ile bilinen retro zamanıdır. Bu dönemde yeniliklere imza atılmaz. Yeni bir iş yeni bir proje yeni bir başlangıç yapamazsınız. Merkür retrosunun zamanı Uranüs kadar uzun değildir. Bazı aylar içerisinde yaşanır. 5 mart ile 30 mart arasında balık burçları Merkür retrosu yaşar. 7 haziran ile 2 ağustos arası Aslan burcu retro zamanına başlar sonlara doğru Yengeç burcu retrodan etkilenir. 31 Ekim- 22 Kasım tarihleri arasında akrep burcu Merkür retrosuna yakalanır.

-Jüpiter retrosu 10 Nisan tarihinde başlar ve 13 Ağustos tarihine kadar devam eder. Jüpiter retrosundan yay burcu etkilenmektedir. Jüpiter retrosunda parasal sıkıntılar yaşarsınız. Bütçenizi idare etmek zorlaşır. Hem para konusunda sıkıntılar yaşarken hem de eğitim anlamında da büyük sıkıntılarla karşılaşırsınız. Bu tarihler arasında çok dikkatli adımlar atmalı ve en ufak detaya kadar yapacağınız şeyleri araştırmalısınız. Kilonuza da dikkat etmeniz gereken bir dönemdir. Jüpiter retrosu beklediğinizden uzun sürebilir bu durumda biraz daha beklemeniz iyi olacaktır. Motivasyon bakımından da eksiklikler yaşayabilirsiniz. Kendinizi daha çok felsefi konulara adamanız iyi olacaktır. Bazı konularda başkalarına danışmanız size iyi gelecektir.

-Plüton retrosu 24 nisan tarihinde başlayıp 4 Ekim tarihine kadar devam eder. Plüton’un geri hareket ettiği bu retro zamanından Oğlak burçları etkilenmektedir. Plüton retro zamanında güçleriniz ile ilgili sıkıntılara düşebilirsiniz. Güçlü olduğunuz konularda eksikliklerinizin olduğunu düşünebilir ve bu durumdan dolayı öfkenizi kontrol edemeyebilirsiniz. Öfkeniz olmadık yerlerde ortaya çıkabilir bu durum sizi kötü etkileyebilir. Plüton retrosunun en tehlikeli kısmı kendine zarar verme eğiliminin fazlalaşmasıdır. Takıntılarınızdan uzaklaşmanızda fayda var. İş ile ilgili de formdan düşmemeniz gerekmektedir. Davranışlarınızda dikkatli olursanız bu dönemi sıkıntısız atlatabilirsiniz.

-Satün retrosu 29 Nisan tarihinden 19 Eylül tarihine kadar süren retro zamanıdır. Oğlak burcunu etkileyecek olan bu dönem güzel bir süreçtir. Bu retroda oğlak burcu olanlar işleri ile ilgili düzenlemeleri, disiplinleri, organizasyonları en güzel şekilde yapacaktır. İşlerinizi sağlamlaştırmak, ihtiyaçlarınızı tespit etmek, istikrarlı olmayı sağlamak amacıyla yapacağınız çalışmaları bu dönemde yapmanız olumlu olacaktır. Satün retrosunda bir çok yeniliği denemeniz gerekmektedir. Aynı şeyleri tekrarlamak iyi olmayacaktır. Eylül ayında yaptıklarınızın meyvelerini bu dönemde hemen alabileceksiniz. Sorunları yok saymayıp kolları sıvama vakti geldi. Kolları sıvamazsınız problemler git gide büyüyecektir. İşleri ağırdan almanız gerekmektedir. Doğduğunuz zaman retroya denk gelmişseniz bu durumu zaten hep bilirsiniz. Duruma alışkın olduğunuz için retro sizi fazla etkilemeyecektir. Satün retrosunda olumsuz olarak sadece aralık ayından beri düşündüğünüz ekonomi olsun statü olsun devlet dairelerinde düşündüğünüz işler olsun düşüncelerinizi gerçekleşmeyeceğidir.

-Neptün retrosu 21 Haziran ile 29 Kasım tarihleri arasında gerçekleşmektedir. Neptün geri hareketinin sonuçlarından Balık burcu etkilenmektedir. Balık burcu zaten hayalperest bir burçtur. Bu zamanda gerçek ile hayallerin sentezini iyi yapması gerekmektedir. İlham perileri balık burcunu rahat bırakmayacaktır. İçe döneceğiniz bu dönemde içinizde kaybolmamaya çalışın. Kendinizi dünyaya adadığınız zamanlar olacaktır bu durumda kendinizi ihmal etmeyi unutmayın. Hassas bir burç olan balık burcu Neptün retrosunda daha da hassaslaşacaktır. Hem Neptün hem de Satün retrolarından etkilenen balık burcu somut işler yapmak için doğru zamanı beklemelidir. Problemler ile ilgili çözümlerinizi düşünmeniz gereken bu retro zamanını iyi değerlendirmelisiniz. Çevrenizde kötü insanlardan uzak durmalısınız. Bağımlı kişilerden uzak durmanız gerekmektedir. Alerjiniz varsa bu çoğalabilir dikkatli olmalısınız. Yemenize ve içmenize dikkat etmeniz gerekir.

-Uranüs retrosu 11 Ağustos ile 8 Ocak arasında gerçekleşmektedir. Bu retro zamanından Boğa burcu etkilenmektedir. Neredeyse bir yıl sürecek olan bu retro zamanında içsel bir sorgulama dönemine gireceksiniz. Bütün sıkıntılarınızdan yavaş yavaş kurtulma planlarınızı bu dönem içerisinde kuracaksınız. Planlarınızı uygulamak için faaliyete geçmeyi biraz daha beklemeniz gerekecek. Derin bir sorgulama dönemi yaşayacağınız retro zamanında eskiye dönerek neleri yapıp neleri yapmayacağınızı düşünecek ve gelecek planları kuracaksınız. Hayatınız ile ilgili büyük gelişmeler yapmayı düşünecek ve nasıl yapabileceğinize dair planları kafanızda kuracaksınız.

Retro zamanları gelecek adına atacağınız adımları planlarken size yardımcı olmaktadır. Yardımcı olacağı gibi olumsuz etkileri de olan retro zamanları yılın en önemli zamanlarıdır. 2019 yılı retro zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeniz gerekir. Bu yüzden burcunuzu etkileyecek olan retro zamanlarını unutmayın.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 14:15

YORUM EKLE

Popüler Haberler