Su Ayıları Dünyadan Aya Kargo Olabilir

The Guardian bilim editörü lan Sample, su ayılarının uzay koşullarında hayatta kalabildiğini açıkladı. Arch Mission Foundation kurucusu Nova Spivack ''bizim kargomuz görevden sağ çıkan tek şey olabilir.'' diye konuştu.

Su Ayıları Dünyadan Aya Kargo Olabilir

The Guardian gazetesi bilim editörü lan Sample, İsrail’in Ay’a çakılan uzay aracı Beresheet’de çok sayıda su ayısı olduğunu duyurdu. Dünyanın en dayanıklı canlıları arasında yer alan su ayıları uzay koşullarında dahi hayatta kalabilmekte.

Sample, Ay’da yaşam bulma ihtimalinin arttığını ancak canlıların uzaylı olmadığını ve uzay aracının Ay’a çarpması sonucunda ortaya saçılan canlıların olduğunu aktardı. Su ayılarının ABD menşeili Arch Mission Foundation tarafından Beresheet’e yüklendiğini duyuran Sample, asıl amacın dünyanın gelecekte yaşanmaz hale gelmesi halinde yaşanabilir yeni bir gezegen duyurmak olduğunu belirtti.

Bizim Kargomuz Sağ Çıkan Tek Şey Olabilir

Arch Mission Foundation kurucusu Nova Spivack, ‘’bizim kargomuz görevden sağ çıkan tek şey olabilir.’’ diye konuştu. Tardigrad veya halk arasında bilinen ismiyle su sayısının 100 milyon ila 520 milyon yıldır yaşadığı belirtiliyor. 150 derece sıcaklık ve -272 derece soğukta yaşayabilen su ayıları, dinozorların da yaşadığı ve yok olduğu dönemlerde yaşamıştır.

Suya İhtiyaç Duyuyorlar

Poznan Üniversitesi tarafından yapılan araştırmalarda su ayılarının hayatta kalmayı zorlaştıracak koşullarda vücutlarını koruma altına alabilmek için hareketsiz kaldığı ve yeniden harekete geçebilmeleri için suya ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2019, 11:57

YORUM EKLE

Popüler Haberler