Yapay Zeka Kameralarımızla Entegre Hale Geliyor

Çift lensli telefon kameralarına yönelik olarak geliştirmeleri devam eden yapay zeka yazılımı ile ilgili kameralara derinlik algılama özelliği yakında geliyor.

Yapay Zeka Kameralarımızla Entegre Hale Geliyor

Son 2 yıllık süre içerisinde akıllı telefonlarda yaşanan evrim teknolojinin gelişim ve evrilme hızını ortaya koyar nitelikte. Yaşanan gelişmeler otomatik olarak birbirleri ile bağlantılı farklı yeniliklerin de ortaya atılmasına sebep oluyor. Bu kapsamda gündeme gelen bir teknolojik gelişme ise kameralara entegre hale gelmiş yapay zeka yazılımları. Çift lens özelliğine sahip kameralarda derinlik algılama desteği sağlamak adına geliştirilmekte olan bir yazılım ile akıllı telefon kameralarında kritik bir geliştirme yola çıktı.

LUCID BAŞARISINI ZİRVEYE GÖTÜRECEK

Son dönemde cihazlarının kameralarına yönelik geliştirmelerinde ortak firma olarak Lucid'i tercih eden teknoloji devi sayısı artmaya devam ediyor. Lucid ise başarısını zirveye götürebilmek adına ara vermeden geliştirmeler üzerindeki çalışmasını sürdürüyor. Önümüzdeki süreçte piyasaya sunacağı yapay zeka yazılımı ile kameraları bir araya getirecek olan çalışmasını tanıtacak olan Lucid'e yine çok büyük bir talep geleceği öngörülmekte. 3D Fusion ismi ile anılan bu geliştirme üretim aşamasında olan Android cihazlarda dahili olarak bulunacak ve kameraların etraflarındaki nesneleri algılayarak en iyi derinlik tespiti elde edebilmesini sağlayacak.

Şuana kadar açıklanan bilgiler arasında ise Lucid'in 3D Fusion geliştirmesi, akıllı telefonlardaki komplike donanım sorununu ortadan kaldırıyor ve bilhassa flu görüntü yakalama gibi son dönemin popüler kamera tekniklerinin kolay bir şekilde kullanılabilmesini sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 19:51

YORUM EKLE