AB temsilcisinden 15 Temmuz darbe açıklaması; Türk halkıyla dayanışmamız sorgulanamaz

Avrupa Birliği (AB) temsilcilerinden Federica Mogherini 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili Türk halkıyla dayanışmamız sorgulanamaz diye konuştu.

AB temsilcisinden 15 Temmuz darbe açıklaması; Türk halkıyla dayanışmamız sorgulanamaz

Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Dış İlişkiler Konseyi toplantısından önce bir basın toplantısı düzenledi. Mogherini, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Dış İlişkiler Konseyi toplantısı girişinde yaptığı konuşmada Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir telefon görüşmesi yaptığını ve görüşmede Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetleri hakkında bir konuşma gerçekleştirdiklerini dile getiren Federica Mogherini, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgilide önemli açıklamalarda bulundu.

Mogherini, Çavuşoğlu ile konuşmasına Türk halkıyla dayanışma içinde olduğumuzu belirterek başladığını vurgulayarak, "Bugün darbe girişiminin üçüncü yıl dönümü ve hepimiz o günü ve o geceyi çok iyi hatırlıyoruz. Türk halkıyla dayanışmamız sorgulanamaz.” dedi.


Dış İlişkiler Konseyi toplantısında; İran nükleer anlaşması, göç, Afrika ve Libya gibi başlıkların ele alınacağını dile getiren Federica Mogherini “Bugün üye ülkeler, sondaj faaliyetleriyle ilgili AB liderlerinin haziran ayında aldığı kararın nasıl izleneceğini görüşecek.” ifadelerini kullandı.


YORUM EKLE

Popüler Haberler