ABD Başkanı Donald Trump'dan İran'a sert uyarı!; Yaptığın tehditler konusunda dikkatli ol!

ABD Başkanı Donald Trump, yine İran'a yüklendi. Zenginleştirilmiş uranyum stok limitini aşacağını açıklayan İran'a sert uyarıda bulunan Trump İran'ın dikkatli olmasını istedi.

ABD Başkanı Donald Trump'dan İran'a sert uyarı!; Yaptığın tehditler konusunda dikkatli ol!

İran yönetimi, hafta başında, zenginleştirilmiş uranyum limitini nükleer anlaşmada belirtilen 300 kilogram stok limitinin üzerine çıkardığını duyurmuştu.

ABD Başkanı Donald Trump, İran'ın zenginleştirilmiş uranyum stoğu konusundaki son açıklamalarına karşılık Twitter hesabından bir kez daha tepkisini gösterdi.


ABD Başkan Trump, hesabından yaptığı paylaşımda İran'a karşı, "Yaptığın tehditler konusunda dikkatli ol İran; o tehditler daha önce kimseye olmadığı kadar dönüp yine sana zarar verebilir." uyarısında bulundu.


Trump, açıklamasında, "İran yeni bir uyarı yayımladı. Ruhani, eğer yeni bir nükleer anlaşma yoksa zenginleştirilmiş uranyum miktarını istedikleri miktarda artıracaklarını söylüyor. Yaptığın tehditler konusunda dikkatli ol İran; o tehditler daha önce kimseye olmadığı kadar dönüp yine sana zarar verebilir." ifadelerine yer verdi.


Tahran yönetiminin yüzde 3,67 zenginleştirilmiş uranyum seviyesini nükleer anlaşmada belirlenen 300 kilogram stok limitinin üzerine çıkarma açıklamalarından sonra da Beyaz Saray ile ABD Dışişleri Bakanlığı bu açıklamalara tepki göstermişti.
 

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 09:54

YORUM EKLE

Popüler Haberler