ABD Başkanı Trump, Golan Tepeleri Egemenliğini İsrail'e Vermeye Hazırlanıyor

ABD Başkanı Donald Trump ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Beyaz Saray'da bir görüşme gerçekleştirecek. Gerçekleştirilecek görüşme sonrasında işgal altında olan Golan Tepeleri'nin İsrail toprağı olarak kabul edilmesini onaylayan egemenlik belgesini imzalayacak.

ABD Başkanı Trump, Golan Tepeleri Egemenliğini İsrail'e Vermeye Hazırlanıyor

İsrail Dışişleri Bakanı Vekili ve Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz, yaptığı açıklamada ABD Başkanı Trump'ın İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile birlikte Beyaz Saray'da işgal altındaki Golan Tepeleri'ni "İsrail toprağı" kabul eden karanameyi imzalayacağını bildirdi.

Katz, sosyal medya hesabı Twitter'dan konuyla ilgili yapılan haberleri doğrular paylaşımda bulundu. Paylaşımında, İsrail ile ABD ilişkilerinin, "hiç olmadığı kadar iyi" olduğunu belirten Katz, "Başkan Trump, yarın Başbakan Netanyahu'nun huzurunda, İsrail'in Golan'daki egemenliğini tanıyan karanameyi imzalayacak." diye konuştu.

Bir takım resmi görüşmeler için ABD'nin Washington eyaletinde bulunan Netanyahu, yarın Beyaz Saray'da ABD Başkanı Donald Trump akşam yemeğinde bir araya gelecekler.

Suriye toprağı olan Golan Tepeleri 1967 yılından bu yana İsrail tarafından işgal altında tutuluyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 20:49

YORUM EKLE

Popüler Haberler