ABD Başkanı Trump'ın İngiltere Büyükelçisinin eleştirisine yanıtı sert oldu; çok aptal bir adam

İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Sir Kim Darroch'ın ABD Başkanı Donald Trump hakkında yazdığı beceriksizlik ifadelerine karşılık Trumpt'dan çok sert bir yanıt geldi. Trump attığı bir tweet'te, Darroch'un çok aptal bir adam olduğunu yazdı.

ABD Başkanı Trump'ın İngiltere Büyükelçisinin eleştirisine yanıtı sert oldu; çok aptal bir adam

İngiltere'nin Washington Büyükelçisi Sir Kim Darroch'un Trump yönetimi hakkında son derece eleştirel e-postalarının İngiliz Mail On Sunday gazetesine sızdırılmasının hemen ardından, ABD Başkanı Donald Trump, Büyükelçi Darroch hakkında öfke dolu açıklamalarda bulundu.

Başkan Trump, kendisini eleştiren büyükelçi Darroch için paylaştığı mesajda, "İngiltere'nin bize kakaladığı büyükelçi bizi çok heyecanlandıran bir adam değil, aptal bir adam" diye yazdı.

Trump ayrıca mesajında "O önce ülkesi ve Başbakan Theresa May ile başarısız Brexit müzakereleri hakkında konuşmalı ve Brexit sürecinin nasıl kötü bir şekilde ele alındığı konusundaki eleştirilerimden alınmamalı. Theresa May'e bu anlaşmayı nasıl yapabileceğini söyledim ancak o kendi yoluna gitti ve başarısız oldu. Bu bir felaket. Büyükelçiyi tanımıyorum ama bana tam bir aptal olduğunu söylediler. Ona, ABD'nin şu anda dünyanın herhangi bir yerindeki en iyi ekonomi ve askeriyeye sahip olduğunu ve her iki gücün de daha da büyüdüğünü ve daha da güçlendiğini söyleyin" ifadelerine yer verdi.


Öncesine, Daily Mail gazetesinin pazar edisyonu Mail On Sunday'de yer alan bir haberde Darroch'un ABD Başkanı ile ilgili "Trump yönetiminin esasen daha normal, daha az işlevsiz, daha az tahmin edilemez, daha az hizipçi, diplomatik olarak da daha az sakar ve beceriksiz olacağına inanmıyoruz." ifadeleri yer almıştı.

Bunu üzerine Darroch'un söyledikleriyle ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Trump, "Biz de bu adamın büyük hayranları değiliz, zaten İngiltere'ye iyi hizmet etmedi. Yani anlıyorum, onunla ilgili bazı şeyler söyleyebilirim ama zahmet etmeyeceğim" diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 22:16

YORUM EKLE

Popüler Haberler