ABD'den Yeni Bir S-400 Tehdidi Daha; Ciddi ve Gerçek Sonuçları Olacak!

Amerika Birleşik Devletleri tehditleri sıralamaya devam ediyor. ABD S-400 Konusunda Yeni Bir Tehdit Daha Savurdu! ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü yapmış olduğu açıklamasında kritik söylemlerde bulundu. İşte Bakan tarafından söylenen o ifadeler…

ABD'den Yeni Bir S-400 Tehdidi Daha; Ciddi ve Gerçek Sonuçları Olacak!

ABD S-400 Konusunda Yeni Bir Tehdit Daha Savurdu!

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, yapmış olduğu açıklamalarında Türkiye’nin S-400 satın alımı hakkında söylemlerde bulundu ve kritik ifadeler kullandı.

Basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsüne basın mensupları tarafından, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi alma konusunda ısrarcı olduğunu ve ABD’nin bu konu hakkında nasıl bir tutum sergileyeceği soruldu.

Türkiye’nin eskiden beridir NATO’nun çok iyi bir müttefiki olduğunu ve terör örgütü DEAŞ’ın yenilmesinde çok önemli bir rolü olduğuna değinen Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, tüm bunlara karşın S-400 konusunda fikirlerinin değişmediğini, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemlerini satın alması halinde çok ciddi sorunlarla karşılaşacağını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 18:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler