Akdeniz’de uçak düştü. Bu kez İspanya'nın savaş uçağı...

Akdeniz’de uçak düştü. Bu kez İspanya’nın savaş uçağı Akdeniz semalarında bir problem yaşadı ve denize çakıldı. İspanya Hava Kuvvetleri envanterinde kayıtlı olan C-101 tipi savaş uçağının düşmesi sırasında pilotun fırlatma koltuğunu ateşlemediği ifade ediliyor…

Akdeniz’de uçak düştü. Bu kez İspanya'nın savaş uçağı...

İspanya Hava Kuvvetleri envanterinde bulunan C-101 tipi savaş uçağının eğitim uçuşu yaptığı sırada yaşanan bir problemden kaynaklı olarak Akdeniz semalarında arıza verdiği ve denize düştüğü ifade edildi.

Sivil Koruma ve Murcia Özerk Yönetimi yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında C-101 tipi savaş uçağının ülkenin güneydoğu bölümünde yer alan Murcia şehrindeki La Manga del Mar Menor kıyılarının ortalama 4 kilometre açığında denize çakıldığı belirtildi.

Düşen uçağın İspanya Hava Kuvvetleri uçağı olduğu öğrenildi. Cep Telefonu ile uçağın düşüş anının kaydedilmesi sırasında, pilotun fırlatma koltuğunu ateşlemediğine tanıklık edildi.

Diğer yandan İspanyol şirketi CASA tarafından ortaya konan C-101 tipi savaş uçağının neden düştüğünün bilinmediği ve sebebin araştırılması için soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 22:32

YORUM EKLE