Amerika Başkanı Trump Boeing 737 Max Tipi Uçak İçin Kararını Verdi

ABD Başkanı Donald Trump, dün yaptığı boeing pilotlarının Einstein olmasına gerek yok açıklamasından sonra bugün ülkedeki tüm Boeing 737 Max 8 ve Max 9 tipi uçakların ikinci bir talimata kadar uçuşlarının durdurulduğunu açıkladı.

Amerika Başkanı Trump Boeing 737 Max Tipi Uçak İçin Kararını Verdi

Etiyopya'da yaşanan kazanın ardından Boeing 737 Max tipi uçakların uçuşlarını durdurma kararı alan ve aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bir çok ülkeden sonra söz konusu uçakların uçuşlarını durdurma kararını son ülke ABD oldu. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray'dan yaptığı açıklamada, ikinci bir talimata kadar Boeing 737 Max 8 ve Max 9 tipi uçakların yere indirilmesine karar verdiklerini, söz konusu kararın ABD Havacılık İdaresi (FAA) tarafından derhal uygulanacağı ifadelerini kullandı.

Trump, konuyla ilgili "Bu konuyu şansa bırakmak istemedim. Doğru olan şeyi yaptığımızı hissediyoruz. Amerikan halkının ve herkesin güvenliği en önemli önceliğimizdir. Umarım (Boeing) kısa zamanda cevaplarını hazırlar ancak o zamana kadar uçakları yerde olacak." diye konuşarak Boeing'in çok değerli bir firma olduğunu ve uçaklarının yere inmesi kararının onlar açısından çok zor bir dönüm olduğunun da farkında olduğunu da ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 23:53

YORUM EKLE