Avustralyalı Senatör Fraser Anning'den Tepki Toplayan Irkçı Söylemler

Yeni Zelanda'da yaşanan 49 kişinin ölümüyle sonuçlanan cami saldırısıyla ilgili ırkçı söylemlerde bulunan Avustralyalı senatör Fraser Anning büyük tepki topladı.

Avustralyalı Senatör Fraser Anning'den Tepki Toplayan Irkçı Söylemler

Avustralyalı senatör Fraser Anning'in Yeni Zelanda'da cuma namazı esnasında iki camiye birden düzenlenen terör saldırılasıyla ilgili yaptığı yazılı açıklama, ırkçı söylemi nedeniyle tepki toplayarak tartışma yarattı.

Senatör Fraser Anning, Müslümanlar'ı ve İslam'ı hedef alan ırkçı söylem ifadeleri kullanarak şöyle konuştu:

"Bu tip kuralsız eylemler asla meşrulaştırılamaz olsa da saldırı, Avustralya ve Yeni Zelanda toplumunda artan Müslüman mevcudiyetine karşı artan korkunun altını çiziyor. Her zamanki gibi sol görüşlü siyasetçiler ve medya bugün meydana gelen silahlı saldırının sebebini silah yasaları ya da milliyetçi görüşlere sahip kişiler olarak sıralayacak fakat bunlar tamamen kalıplaşmış saftatadan ibaret." diye konuştu.

Anning ayrıca; "Yeni Zelanda sokaklarında bugün yaşanan katliamın gerçek sebebi Müslüman fanatiklerin Yeni Zelanda'ya göç etmesine imkan sunan göç programıdır. Dürüst olalım bugün kurbanlar Müslüman olsa da gerçekte suç işleyen kişiler genellikle onlar oluyor. Dünya genelinde Müslümanlar inançları adına insanları öldürüyor. Gerçek olan şu ki İslam diğer dinler gibi değil. İslam faşizme eş değerdir. Bu vahşi inancın yolundan gidenlerin bu önekte öldürenler olmaması onları suçsuz kılmaz." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 13:24

YORUM EKLE