Belediye başkanı vaatlerini yerine getirmeyince halkın cezası acı oldu

Meksika’da bir belediye başkanı seçim zamanında söylediği vaatleri yerine getirmeyince ilçe halkı tarafından cezalandırıldı. Kamyonetin arkasına iple bağlanan belediye başkanı yollarda metrelerce sürüklendi.

Belediye başkanı vaatlerini yerine getirmeyince halkın cezası acı oldu

Meksika’nın Chiapas eyaletindeki Las Margaritas ilçesi belediye başkanı Jorge Escandona, ilçe halkı tarafından cezalandırıldı. 

Seçim kampanyaları sırasında yol yapma ve ona benzer bir çok vaat sunan ve başkan olduktan sonra hiç birini yerine getirmeyen Jorge Escandona, ilçe halkı tarafından bir kamyonetin arkasına iple bağlanarak metrelerce sürüklendi.

Öfkeli kalabalığın önce belediye binasının bastığını ve daha sonra belediye başkanını rehin aldıktan sonra kamyonetle sürüklendiğini duyuran Meksika yerel medyasının bu haberinden sonra polis harekete geçti. 

Polisin olaya müdahale etmesiyle yaşanan yaşanan arbede sırasında 11 kişi yaralandığı bildirilirken propagandacı 30 kişinin de polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan belediye başkanı Escandonanın ise sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2019, 13:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler