Bomba İhbarı Sonrasında Moskova Ayağa Kalktı

FIFA 2018 Dünya Kupası etkinliklerinin gerçekleştirildiği Rusya'da Kremlin Sarayı yakınlarında bomba bırakıldığı ihbar edildi. İhbar sonrasında kentte panik meydana geldi.

Bomba İhbarı Sonrasında Moskova Ayağa Kalktı

Dünya kupası etkinliklerine bu yıl ev sahipliği yapan ve elemelerin tam gaz devam ettiği Rusya'da bomba paniği yaşandı. FIFA 2018 Dünya Kupası nedeniyle yoğun bir kalabalığı misafir eden ülkenin başkenti Moskova'da grupların toplandığı bir bölgeye bomba bırakıldığı iddia edildi. Taraftarların bulunduğu yerdeki şüpheli çanta ile ilgili bomba iddiaları kısa sürede kenti ayağa kaldırdı. Kremlin Sarayı'na yakın bir noktada bulunan çanta ile ilgili olarak güvenlik güçleri geniş çaplı bir çalışma başlattı.

İLK DEFA DEĞİL

Dünya kupası etkinliklerinin başlamasından bu yana yaşanan ikinci bomba alarmı kentte gerginliğe neden olurken, geçtiğimiz haftalarda bir kişinin havaalanında üzerinde bomba olduğunu söylemesinden sonra göz altına alınmıştı. Şuana dek herhangi bir aksilik yaşanmamasına karşın güvenlik güçleri üst düzey tedbir ve planlama ile süreci yönetiyorlar.

Bugün ihbar edilen şüpheli çanta ile ilgili olarak harekete geçen güvenlik görevlileri çantanın bulunduğu noktanın taraftarların yoğun olarak toplandıkları bir nokta olduğunu ifade ettiler ve çantanın bulunduğu alanda kordon oluşturarak, civardaki taraftarları ve vatandaşları uzaklaştırdılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 18:11

YORUM EKLE