California'da Bazı Kanallarda Kıyamet Uyarısı Yapıldığı Öğrenildi

Amerika Birleşik Devletleri'nin California eyaletine bağlı bulunan bazı bölgelerin televizyon kanallarında kıyamet uyarısı ile yayın yapıldığı öğrenildi.

California'da Bazı Kanallarda Kıyamet Uyarısı Yapıldığı Öğrenildi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kalifoniya Eyaleti'ne bağlı bulunan bazı bölgelerde yayın yapmakta olan kanallarda yayına aniden "kıyamet alarmı" başlığı ile ara verildiği öğrenildi. Kanalların ekranlarında önce aniden "Acil Uyarı" yazısı belirirken kısa bir süre sonrada bir erkek sesi konuşmaya başladı. Bu ses televizyonda yayın esnasında sesin yükseltilmesi ile konuşmaya başlayarak "Anlayın, çok acımasız zamanlar geliyor" diye konuştu. Bu konuşma sonrasında kanal yöneticilerinin kısa bir süre içerisinde yayını etkisiz hale getirdiği ve duyuruyu engellediklerini bildirdi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin ulusal medyasında yer alan haber ile ortaya çıkan durum olayın Kalifoniya'nın Orange bölgesinde gerçekleştiğine işaret etti. Yapılan bildirime göre Orange bölgesinde yayın yapmakta olan bazı yerel kanalda "acil uyarı" başlığı ile yayın girildiği ve ardından bağıran bir erkek sesinin "Anlayın, çok acımasız zamanlar geliyor" dediği bilgisi paylaşıldı. Olay ile ilgili olarak izleyiciler yaptıkları açıklamalarda televizyondan yapılan bir radyo yayını gibiydi nitelendirmeleri dikkat çekti. Bazı izleyiciler olaya canlı tanıklık ettiler ve olay hakkında bir hackerin işinin olabileceğini anladıklarını beyan ettiler.

Kıyamet Uyarısı başlığı ile gündeme düşen bu olay ile ilgili olarak Orange bölgesinde ikamet eden bir vatandaş televizyonun sesinin birden bire çok hızlı şekilde yükeldiğini ve beklenmedik bir şekilde bir erkeğin bağırarak uyarıda bulunduğunu söyledi. Açıklamayı yapan vatandaş olay ile ilgili olarak bir hackerin bu işin arkasında olduğunu tahmin ettiğini söyledi.

İlgili kanalların yöneticilerinin bu duruma dair bildirim almasından hemen sonra yayının düzene sokulmak üzere bu duruma engel olduklarını açıkladıkları da basında yer aldı. Radyo yayınları ile yaşanan karmaşa ile ilgili konuşan yayıncılar teknik hatayı düzeltti.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2018, 16:38

YORUM EKLE

Popüler Haberler