Çekirge istilası ne durumda? Çekirge istilası 25 Milyon insan için tehdit oluşturuyor

Sosyal medyada geçtiğimiz günlerde milyonlarca çekirgenin görüntüsü paylaşılmıştı. Peki Çekirge istilası ne durumda? Çekirge istilası 25 Milyon insan için tehdit oluşturuyor! işte detaylar..

Çekirge istilası ne durumda? Çekirge istilası 25 Milyon insan için tehdit oluşturuyor

 

Orta Doğu’dan gelen bir video ile tüm dünya adeta şok oldu. Videoda bulunan milyonlarca çekirgenin görüntüsü paylaşım rekorları kırdı. Çöl çekirgeleri Afrika ve Orta Doğu ülkeleri için büyük tehdit oluşturuyor bunun sebebi ise çekirgelerin gıda ürünlerine büyük zarar vermesi. Konuyla alakalı insanları uyaran BM Gıda ve Tarım Örgütü bu çöl çekirgelerinin büyük sorunlara yol açabileceğini duyurdu.Bu sorunlardan en büyüğü ise 25 milyon kişinin gıda stoğuna zarar verebilme ihtimali.

"Tam kuruma başlayıp, üremenin sona ereceği ortamda bölgeye ikinci bir siklon geldi. Bu da çöl çekirgelerinin istediği koşulların elverişli olmaya devam etmesine ve bir başka nesil üremesine izin verdi. 400 kat üremek yerine 8 bin kat ürediler" sözlerini kullan BM Gıda ve Tarım Örgütü uzmanı Cressman birçok bölgenin yalnız bu sebeple yok olduğunu, normal şartlarda azalması gereken çekirgelerin iklim problemlerinden yoğun artış gösterdiğini de ekledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 16:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler