Cidde açıklarında İran'a ait petrol tankeri roketle vuruldu

Cidde kenti açıklarında İran'a ait bir petrol tankerinde patlama meydana geldi. Patlamadan sonra yapılan açıklamada ise tankerin 2 roket tarafından hedef alınarak vurulduğu bildirildi.

Cidde açıklarında İran'a ait petrol tankeri roketle vuruldu

Suudi Arabistan'ın Cidde kenti açıklarında bir petrol şirketine ait tankerde patlama meyda geldi. İran Ulusal Petrol şirketi patlamadan sonra yaptığı açıklamada tankerin 2 roket tarafından hedef alınarak vurulduğunu bildirdi.

Patlamanın hemen arfdından İran Devlet Televizyonu, Kızıldeniz'de vurulan tankerin İran Ulusal Petrol Şirketi’ne ait olduğunu ve saldırı sonrası tankerden denize petrol sızıntısı başladığını duyurdu. 

Sızan petrolün kontrol altına alındığı ve tankerde olan mürettabatın sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilirken bölgede bulunan Amerikan 5. Filosu Sözcüsü Teğmen Pete Pagano yaptığı açıklamada durumdan haberdar olduklarını söyledi. Pagano patlamayla ilgili her hangi bir detay paylaşmadı.

Yetkililer patlamanın bir terör saldırısı olabileceği ihtimali üzerinde dururken olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 21:18

YORUM EKLE