Coca Cola Şimdi de Sıcak İçecek Satacak

Dünyanın en büyük gıda firmalarından birisi olan Coca Cola, daha önce girmediği sıcak içecek sektörüne de giriş yapmak üzere İngiliz kahve firması Costa'yı satın aldı.

Coca Cola Şimdi de Sıcak İçecek Satacak

Amerika Birleşik Devletleri merkezinden tüm dünyaya yayılan süper güce sahip firmalardan Coca Cola, daha önce hiç girmediği bir alana giriş yapmak için hazırlanıyor. Coca Cola, İngiltere menşeili kahve firması Costa'yı satın alarak sıcak içecek sektöründe de adını duyurmayı hedefleyecek. Satın alma işlemi için firmaya toplamda 5.1 milyar $ ödeme yapan Coca Cola, Costa gibi küresel bir markayı alarak, bu alana güçlü bir giriş yapmayı hedefliyor. Costa'nın kurucu firmsı Whitbread tarafından resmi olarak açıklanan satış bildirimlerinin ardından firmanın Başkanı Alison Brittain, kendilerine sunulan teklifin yüksek olmasının ardından hisse sahipleri adına bu gelişmenin olumlu olduğunu açıkladı.

COCA COLA ADINA BÜYÜK BİR FIRSAT

Costa'nın uluslararası anlamdaki gücünün Coca Cola adına oldukça avantajlı olduğu ifade edilirken, firmanın küresel bazda ürün ve dağıtım yeteneklerinin Coca Cola ile birleşmesinin firmanın eline güçlü bir koz vereceği ifade ediliyor. Bu alanda ilk defa bir alana girecek olan Coca Cola'nın başkanı ve anı zamanda CEO'su olan James Quincey, bu ortaklığın Coca Cola'ya kahve sektöründe güç getireceğini ortaya koyarak, satın alma haberini doğruladı.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2018, 13:17

YORUM EKLE