Deve Kuşu Katili Yakalandı

Avustralya halkını ayağa kaldıran ve dünya çapında büyük tepki toplayan deve kuşu katliamı videosunun ardından, katil aranmaya başlamıştı. Yapılan çalışmalar sonucunda deve kuşlarını ezen katil yakalandı.

Deve Kuşu Katili Yakalandı

Dünya'nın en gelişmiş ülkelerinden birisi olan Avustralya'da geçtiğimiz gün ortaya çıkan hadise dünya basınında kendisine geniş bir yer bulmuştu. Sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan bir videoya göre, Avustralya'lı bir şahıs, ülkenin Victoria Eyaleti'ne bağlı Cowangie bölgesinde 4x4 araç ile deve kuşlarının üzerine sürmekte ve ezerek öldürmekteydi. Olayı gerçekleştirdiği tespit edilen 20 yaşındaki şahıs ile ilgili olarak güvenlik güçleri harekete geçerken, hayvan hakları örgütleri tarafından çeşitli kampanyalar başlatılmıştı. Sonunda suçlu yakalandı.

CEZASI KASIMDA BELLİ OLACAK

Avustralya topraklarına özgü bir deve kuşu türü ola emuların üzerine 4x4 ağır araç ile son hız hareket ettiği videolarda görüntülenen zanlı, videoda aynı zamanda ezdiği her emu için de saymaktaydı. Olayın dünya basınına yansıması ise RSPCA tarafından sosyal medya üzerinden videonun yayınlanması ile oldu. Şahsın tespit edilebilmesi için videonun yayınlanmasının ardından, Pinnaroo kasabasında ele geçirilen zanlı tutuklandı.

Zanlı, hayvanlara zulüm ve şiddet, korumalı doğal canlılara zarar, trafik kuralları ihlali gibi suçlardan 9 Kasım 2018'de mahkemeye çıkacak. Ceza duruşması sonucunda zanlının en az 2 yıl hapis cezası ve 64.000 Avustralya Doları para cezası alması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 23:07

YORUM EKLE