Endonezya Felaketi Devam Ediyor

Endonezya’nın Sulawesi Adası’nda başlayan deprem ve tsunami can almaya devam ediyor. Yetkili isimler tsunami sonucunda hayatını kaybedenlerin sayısını 1347 olarak güncelledi.

Endonezya Felaketi Devam Ediyor

Endonezya’da deprem ve tsunamiyle yaşamını yitirenlerin sayısı her geçen gün artıyor. 6,1 büyüklüğündeki deprem sonucunda yine pek çok kişi hayatını kaybetti. Yetkililer, deprem kurbanlarının topluca defnedileceğini açıkladı. Depremzedelere yardım gönderen ilk ülke ise Türkiye oldu. Deprem felaketinin bu denli büyük olması sebebiyle Endonezya’nın ihtiyaçları karşılamakta zorlandığı öğrenildi.

Endonezya Ulusal Afet Yönetim Ajansı’nın yaptığı son açıklamalara göre hayatını kaybedenlerin sayısı 1347’ye güncellendi. Endonezya’daki hastanelerde mevcut 799 kişinin deprem sonucu ağır yaralandığı ifade edilirken, 65 bine yakın kişinin önlem amaçlı barınakta tutulduğu duyuruldu.

İletişim Hatlarında Kopukluklar Meydana Geldi

Edinilen bilgilere göre kara yoluyla ulaştırılmaya çalışılan yardımların yağmalanıyor. Bu anlamda konvoyların güvenliğini sağlamakta zorlanıldığı ve iletişim hatlarında aksaklık meydana geldiği ifade ediliyor. Personel sayısında yetersizlik olduğu ve bunun yanında iletişimde yaşanan kopukluklardan dolayı yardımların ulaştırılamadığı aktarıldı.

Deprem ve tsunami etkisiyle ağır hasar alan bir alışveriş merkezinin kenttekiler tarafından yağmalandığı görüntüler basına sızdırıldı. Bir diğer büyük sıkıntının ise yakıt konusunda olduğu paylaşıldı. Yetkililer, taşra bölgelerden gönderilen yakıt tankerlerinin yetersiz olduğunu ve bundan dolayı pek çok aracın yolda kaldığını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2018, 18:55

YORUM EKLE