Filipin Tatilinde Kurtardığı Yavru Köpek Sonu Oldu

Filipinler'e tatil yapmak için giden Norveç uyruklu 24 yaşındaki Birgitte Kallestad, kurtardığı yavru bir köpek tarafından ısırıldı. Kuduz olan yavru köpek yüzünden genç kız hayatını kaybetti.

Filipin Tatilinde Kurtardığı Yavru Köpek Sonu Oldu

Norveçli 24 yaşındaki Birgitte Kallestad, arkadaşlarıyla beraber tatilini geçirmek için Filipinler'e gitti. Burada yol kenarında başoboş yavru bir köpek buldu. Kallestad köpeği kaldıkları yere götürdükten sonra yavru köpek tarafıdan ısırıldı.

Bir sağlık çalışanı olan Birgitte Kallestad, kendini temizledi ve ufak kesikleri sterilize etti. Ancak tatil dönüşü Norveç'te kendisini kötü hissetmeye başladı. Genç kız ailesi tarafından hastaneye kaldırıldı fakat doktorlar sorunun ne olduğunu tespit edemediler. 

Daha sonra bir doktor, Birgitte'nin gösterdiği semptomlarının kuduz belirtileri olduğundan şüphelenerek genç kızdan alınan kan öneklerini İsveç'teki Halk Sağlığı Kurumu'na gönderdi. Kurumdan çıkan sonuçlara göre genç kız kuduz olmuştu. Tedavisine başlanan Birgitte 8 günlük yaşam mücadelesinin ardından hayatını kaybetti.

24 yaşındaki Birgitte Kallestad'ın ailesi "Birgitte'nin hayvanları seven sıcak bir kalbi vardı. Kalbi sıcak başka kişilerin de bunu yaşamasını istemiyoruz" diye açıklama yaparak, kuduz aşısının gerekli yerler için aşı listesine eklenmesi talebinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 17:03

YORUM EKLE

Popüler Haberler