Galler Prensesi Diana, Ölümünün 20. Yıl Dönümünde O Anıtta Anıldı

Ölümünün ardından tüm dünyada özgürlüğün sembolü olarak tanınmaya başlayan Prenses Diana, ölümünün 20. yılında Fransa'da Alma tüneli yakınındaki anıtta anıldı.

Galler Prensesi Diana, Ölümünün 20. Yıl Dönümünde O Anıtta Anıldı

Dünya çapında İngiliz Kraliyet ailesinin en çok tanınan isimlerinden birisi olan Lady Diana, ölümünün 20. yıl dönümünde Paris'te anıldı. Vefatının üzerinden 20 sene geçmesine rağmen sevenleri tarafından minnetle anılan Lady Diana, Alma tünelinin az ilerisindeki altın alev renkli anıtta anıldı. Diana'nın sevenleri anıtın etrafını çiçeklerle ve Lady Di'nin resminleri ile donatıldı. 

Fransa'nın Paris kentinde, Lady Diana'nın trafik kazasında hayatını kaybettiği tünelin çıkışındaki anıt, 31 Ağustos 1997 yılında Lady Diana'nın sembolü haline gelmişti. Fransa'da yaşayan vatandaşlar ve oradaki turistler, bu anıta Diana'nın 20. ölüm yıl dönümünde çiçekler ve Diana'nın resmileri ile süslemeler yaparak, anmalar yaptılar. Bu anıt prensesin ölümünden 10 sene önce Alma Köprüsü yakınlarında kurulmuştu.

PRENSES DİANA KİMDİR?

Dünyaca tanınmış Galler Prensesi Lady Diana, kraliyet ailesinden Prens Charles'ın eşidir. Prenses olduğu ilk günden beri gündeme sıkça gelmiştir. Tarzı, giyimi, davranışları, hayırseverliği ve karakteri ile kısa sürede dünyanın ilgisini üzerine toplayan Diana ayrıca bir güzellik sembolü olarak da görülmektedir.

Lady Diana, kendisine Prenses olması nedeni ile biçilen role boyun eğmeyip, hayatının kontrolünü eline almayı tercih etmiş ve istediği hayatı yaşamaya yönelmiştir. Bu yolda iken de asla karakterinden ve güçlü kişiliğinden ödün vermemiştir. Bu nedenlerle de ölümünden sonra özgürlükçü karakteri ile anılmaya başlanmış ve birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Diana'nın birçok seveninin olmasının yanında kraliyete yakın olan kesimler tarafından eşini aldatan bir kadın olarak da ananlar vardır.

Diana, Prens Charles'tan boşandıktan sonra 1997 yılında aşk yaşadığı Dodi Al Fayed ile birlikte, Paris'te hayatını kaybetmiştir. Şaibeli bir trafik kazası olarka tarihe geçen olaydan sonra Diana, yaşamında olduğu gibi cenaze töreninde de milyonlarca kişi tarafından izlenmiş ve ölümü için yas tutulmuştur.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 11:57

YORUM EKLE