IKBY Başkenti Erbil'de Kenti Sarsan Patlama

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentinde bir cephanelikte meydana gelen patlamalar korkuttu. Sabah saatlerinde meydana gelen patlamaların şehri sarstı.

IKBY Başkenti Erbil'de Kenti Sarsan Patlama

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin merkezi olarak yerleştiği Erbil şehrinin doğu kesiminde kalan Bahreka bölgesinde bir cephanelik patlaması meydana geldi. Bölgedeki cephanelikte gerçekleşen art arda patlamaların etkisi Erbil'in merkezinden ve kentin çeşitli bölgelerinde hissedildi. Etkili bir patlama olarak meydana gelen hadisede ölü veya yaralı bulunmazken olaya ilişkin açıklamalar kısa süre içerisinde basına yansıdı.

TERÖR SALDIRISI DEĞİL

Bölgede sıklıkla gerçekleşen terör saldırıları ile ilişkilendirilen patlamanın terör örgütleri kaynaklı olarak meydana gelmediği bilgisi basına aktarılıyor. Art arda gerçekleşen çok sayıda patlamanın sebebinin artan hava sıcaklığı nedeniyle gerçekleştiği basına verilen bilgiler arasında.

Eski Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin baskın olduğu kentte böyle bir facianın yaşanması akıllarda soru işareti yaratırken, basına verilen açıklamalar ikilik yarattı. Büyük patlama sonrasında yapılan açıklamaların terör saldırısı kaynaklı bir patlama oldmadığı yönünde olsa da; son 1 yıllık süre içerisinde bölgede meydana gelen üçüncü cephanelik patlaması olması nedeni ile olayın arka planına dair birçok soru gündeme taşındı. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 11:58

YORUM EKLE