İngiliz Basını İddialarına Göre Başbakanı Theresa May İstifa Edecek

İngiltere'de birkaç gündür cadı kazanı kaynıyor. İngiltere Başbakanı Theresa May istifa edebilir. Herkes bu istifanın yakın zamanda gerçekleşeceğini belirtiyor. Theresa May neden istifa edecek? İşte detaylar...

İngiliz Basını İddialarına Göre Başbakanı Theresa May İstifa Edecek

İngiltere'de hükümete yakın kaynaklardan şok bir iddia geldi. Başbakan Theresa May'in cuma günü istifa edeceği haberi kısa sürede yayıldı. Bu iddialar üzerine hünüz bir açıklama yapmayan May'in istifa edeceği düşünülüyor. İstifaya neden olan etkenin Brexit süreci olduğu söyleniyor.

Alınan bilgilere göre May'e istifa etmesi için birtakım baskılar yapıldı. Ancak May bu baskılara yanaşmadı. Ancak May'in yarın (23.05.2019) Avam Kamarası'ndaki önde gelen Muhafazakar Partili isimlerden oluşan 1922 Komitesi'nin başkanı Graham Brady ile görüştükten sonra istifa ettiğini açıklayacağını bildirdi.

Avam Kamarasından çatlaklar gelmeye başladı. Gündemden sorumlu bakan Andrea Leadsom istifa ederek baskılara boyun eğdi. May hükümetinin 36. istifa eden bakanı olan Leadsom, May'in istifasına ön ayak olacağı düşünülmektedir.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 14:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler