İngiliz Hükümetinde Kritik İstifa! Başbakan Theresa May Görevini mi Bırakıyor?

Büyük yayın kuruluşu The Times, İngiltere Başbakanı Theresa May’in Cuma günü görevinden ayrılacağını açıklamasını beklendiğini bildirdi.

İngiliz Hükümetinde Kritik İstifa! Başbakan Theresa May Görevini mi Bırakıyor?

İngiltere merkezli yayın kuruluşu The Times gazatesi yayınladığı haberde, İngiltere Başbakanı Theresa May'in 24 Mayıs Cuma günü istifasını duyuracağını yer aldı.

The Times'ta yer alan haberdeki iddiaya göre, İngiltere Başbakanı Theresa May, kabinenin tepkisini toplayan Brexit planı sebebiyle istifa edeceğini ayrıca Theresa May, 125 bin üyeli Muhafazakar Parti, kendisinin yerine geçecek ismi iki aşamalı bir seçim süreciyle belirleyene kadar görevde kalacağı yazıyor.

Başbakan Theresa May, Avam Kamarasında daha önce 3 kez reddedilen Brexit anlaşmasını haziran başında yeniden milletvekillerinin oyuna sunacağını ve anlaşmayı Avam Kamarasından geçirebilmek için de aralarında ikinci Brexit referandumunun oylanmasının da bulunduğu bir dizi "taviz" vereceğini açıklamıştı.

Öte yandan Başbakan May'ın, partisi içindeki muhalif milletvekillerinden çok sayıda istifa baskısı altında bulunduğu söyleniyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 13:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler