İngiliz Kraliyet Ailesi Ölüm Provasını Yaptı

Kraliçe II. Elizabeth'in geçirdiği rahatsızlık sonrasında ölüm provası yapıldı. 92 yaşındaki kraliçenin ölmesi halinde London Bridge adı verilen cenaze planı izlenecek.

İngiliz Kraliyet Ailesi Ölüm Provasını Yaptı

İngiliz Kraliyet ailesi geçtiğimiz günlerde Kraliçe II. Elizabeth'in rahatsızlanmasının ardından, ölümü durumunda izlenecek cenaze planını hazırladı. Provası alınan cenazenin London Bridge adı verilen bir plana göre izlenmesine karar verildi. Bu plana göre II. Elizabeth'in ölmesi halinde Başbakan Theresa May konuşma gerçekleştirerek kraliçenin ölümünü duyuracak. Gerçekleştirilen provaya Birleşik Krallık'ın üst düzey bakanları da katıldılar.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI

Halka ve basına kapalı olarak gizli bir şekilde gerçekleştirilen tatbikatta cenaze sürecinin tüm aşamalarının provaları gerçekleştirildi. Toplantı için üst düzey bakanlar ile kamu personeleri bir araya geldi. Cenaze planı kapsamında Theresa May'in gerçekleştireceği konuşma ve 10 günlük yas ilanı şekillendirildi. Ayrıca II. Elizabeth'in ölümü durumunda resmi açıklamalar verildikten bir gün sonra London Bridge cenaze planı gerçekleştirilecek.

RAHATSIZLIĞI SEBEP OLDU

Kraliçe II. Elizabeth geçtiğimiz günlerde St. Paul's katedraline gerçekleştirdiği bir ziyaret esnasında rahatsızlanmıştı. Kraliçenin rahatsızlığının ciddi olmadığı ve durumunun iyi olduğu ifade edildi. Durumunun iyi olması nedeniyle de doktor çağırılmadığı belirtildi. Ancak prosedürlerin hazır olması gereğince kraliçenin ölümü sonrasında gerçekleştirilecek etkinliğin planlamasının yapılmasına karar verildi ve London Bridge planı buna göre şekillendirildi.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 18:12

YORUM EKLE