İngiltere'de Kimyasal Gaz Bulutu Yüzden Fazla Kişiyi Etkiledi!

İngiltere'nin güney bölgesinde yer alan Eastbourne şehrini bir anda kimyasal sızıntı nedeni ile oluştuğu düşünülen gaz bulutu kapladı. Gaz bulutunun etkisi ile yüzlerce kişi hastanelere akın etti.

İngiltere'de Kimyasal Gaz Bulutu Yüzden Fazla Kişiyi Etkiledi!

İngiltere'nin güney sahillerinde bulunan Eastboune kenti bir anda zehirli gaz bulutu ile kaplandı. Bölgedeki yetkili polis memurlarının yapmış olduğu bildirime göre gaz bulutu, kimyasal bir sızıntı nedeni ile meydana geldi ancak henüz kaynağı tespit edilemedi. Gaz bulutunun deniz üzerinden geldiği düşünülüyor.

Eastboune Bölge Hastanesi'ne şimdiye kadar 133 kişinin benzer şikayetlerle geldiği ve tedavi altına alındıkları söylendi. Gazdan etkilenen kişilerde kusma, nefes darlığı ve göz yanması gibi belirtilerin gerçekleştiği bildirildi. Bölgede yer alan Birling Gasp Sahili, gaz bulutunun etkisi ile boşaltılırken, kıyı şeridinde yaşayanların evlerinin cam ve pencerelerini kapalı tutmaları uyarılarında bulunuldu. 

Gazdan etkilenen kişi sayısının fazla olmasının nedeni ise, İngiltere'de Pazartesi gününün de tatil olduğu uzun haftasonunun etkisi ile sahillerin kalabalık olması olduğu beyan edildi.

Genel olarak Doğu Sussex Bölgesi üzerinde etkili olan gaz bulutu ile ilgili olarak Doğu Sussex Yangın ve Kurtarma Servisi'nin yaptığı açıklamalarda, gaz bulutunun klor olmadığı, gazdan etkilenenlerin durumdan rahatsızlanmalarına karşın durumun çok ciddi olmadığı bilgileri yer aldı.

Geçmişte, bu bölgeyi etkileyen benzer bir gaz bulutu Fransa'nın bir sanayi alanından bölgeye ulaşmıştı. 

Olayın tespit edilmesinin arından güvenlik görevlileri plajı boşaltırken, görgü tanıklarından olayın nasıl başladığına dair bildirimelr alındı ve bu gaz bulutunun da Fransa'nın sanayi bölgesinden gelmiş olabileceğini düşündüren açıklamalar elde edildi. Bugün itibariyle ise gaz bulutunun dağıldığı ve bölgenin normal şartlara döndüğü açıklandı.

Olayın etkisi altında kalan İngiliz vatandaşlarının hastanedeki tedavileri tamamlandıktan sonra taburcu edildikleri öğrenildi. Ayrıca ilgili alandaki akademisyenler ve bilim adamları gaz bulutunun bileşenleri ve nereden geldiği hakkında detaylı araştırma çalışmaları başlattıkları öğrenildi. Doğu Sussex Bölgesi'nde olayla ilgili olarak geniş çaplı önlemler ve kontroller başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 19:23

YORUM EKLE