İnterpol Başkanı İçin Gözler Çin’de

Interpol Başkanı yapmış olduğu son ziyaret sonrası şok bir şekilde kayboldu. Genel Sekreter Jürgen Stock, Başkanın kaybolmasına ilişkin Çin’den açıklama yapılmasının beklendiğini ifade etti.

İnterpol Başkanı İçin Gözler Çin’de

Uluslararası Polis Teşkilatı Başkanı Jürgen Stock, Çin’e yaptığı ziyarette kayboldu. Interpol Genel Sekreter Jürgen Stock ise, Başkanın kaybolması üzerine sosyal medya üzerinden bir açıklamada bulundu. Çin’den resmi bir açıklama yapılmasının beklendiğini ifade eden Stock, Başkanın Eylül sonundan beri kayıp olduğunu aktardı.

Genel Sekreter Stock, Başkanının sağlık durumundan endişe duyulduğunu da açıklamasında yer verdi. Konuya ilişkin Başkan Meng için Fransa’da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Çin İle Alakalı Önemli Görevler Üstlendiği Konuşuluyor

Interpol Başkanı Meng’in henüz başkan olmadan önce Çin Komunist Partisi’nden görevler üstlendiği öğrenildi. Meng’in 29 Eylül günü Fransa’dan Çin’e doğru yola çıktığı konuşuluyor ancak Başkanın Çin’e gidip gitmediği de henüz bilinmiyor. Başkanın aile yakınlarının güvenlik güçlerine ve adli makamlara başvurdukları ve polise ifade verdikleri iddia ediliyor.

Bazı yetkililer ve basın kaynakları Başkan Meng Hongwei’nin Çin’de gözaltına alınmış olduğunu söylüyor. Ancak Çin’den şuana kadar henüz bir açıklama yapılmadı. Bu konuda Fransa İçişleri Bakanlığı tarafından Çin’e görüşme talebi iletildiği konuşuldu. Bu süreçte İnterpol’ün Çin’le resmen temasa geçtiği de duyuruldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 17:08

YORUM EKLE