İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'dan Gazze Gerginliği Açıklaması; Saldırının Devam Emrini Verdim

İsrail, Başbakanı Binyamin Netanyahu, cumartesi günü başlayan ve gittikçe artan gerginlik nedeniyle Hamas ve İslami Cihad'ı suçlayarak Filistinli grupların ağır bedel ödediklerini söyledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'dan Gazze Gerginliği Açıklaması; Saldırının Devam Emrini Verdim

İsrail ordunun cumartesi günü başlattığı ve ordunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırıların devam edeceğini belirtildi. İsrail basını, İsrail ordusunun Gazze'deki 200 noktayı vurduğunu açıklarken, Gazze'de en az 7 kişinin yaşamını yitirdiği 47 kişinin ise yaralandığı bildirildi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, kabine toplantısından önce yaptığı açıklamada, Gazze'deki gerginliğe ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Netanyahu, Gazze sınırına yakın bölgelerdeki İsrail güçlerine takviye yapılması için talimat verdiğini belirterek "İsrail ordusuna Gazze Şeridi'ndeki gruplara yönelik geniş kapsamlı saldırılarına devam etmesi emrini verdim." diye konuştu.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada ise, dün sabah saatlerinden bu yana Gazze'de Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ve İslami Cihad'a ait 220'den fazla hedefin vurulduğu belirtilmişti. 

Ayrıca Gazze'deki Filistinli grupların da İsrail tarafına dün sabahtan bu yana 430'den fazla roket attığı atılan roketlerin büyük bölümünün İsrail'e ait "Demir Kubbe" hava savunma sistemince imha edildiği ordunun yaptığı açıklamalar arasında.

Gazze bölgesinde gerilim devam ederken İsrail ordusu Gazze sınırına yakın birliklerine takviye gönderme kararı aldı. 

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 13:56

YORUM EKLE

Popüler Haberler