İsrail, Filistin Halkına Kurşun Yağdırdı: 3 şehit, 316 Yaralı Var

İsrail, Filistin halkına kurşun yağdırdı. Saldırıların sonucunda 3 kişi şehit oldu ve 316 yaralı olduğu öğrenildi. Filistin Sağlık Bakanlığı, yaralılardan 14'ünün durumunun ağır olduğunu bildirdi.

İsrail, Filistin Halkına Kurşun Yağdırdı: 3 şehit, 316 Yaralı Var

Filistin Sağlık Bakanlığı, Gazze’nin kuzey sınırında düzenlenen barış gösterilerine İsrail askerleri tarafından saldırı düzenlendi. İsrail askerlerinin ateşi sonucu 17 ve 20 yaşlarındaki iki genç şehit oldu.

Saldırıların sonucunda 316 kişinin yaralandığı ve bu kişilerden 64’ünün gerçek mermiyle, 16’sının ise plastik mermi ile vurulduğu paylaşıldı. 223 vatandaşın gaz bombasıyla yaralandığı ve geri kalanların ise farklı sebeplerden dolayı yaralandığı öğrenildi. Yaralanan 316 kişiden 14’ünün de durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

İsrail’e Karşılık Verilecek

Gazze sınırında 5 noktada on binlerce Filistinli vatandaş bir araya geldi ve İsrail’li vatandaşların topraklardan çekilmesi ve Gazze’ye yönelik saldırıların son bulmasına yönelik sloganlar atıldı. Gösteriye katılanlardan Hamas Hareketi Gazze Sorumlusu Yahya Sinvar, yapmış olduğu konuşmada İsrail’in saldırılarına karşılık verileceğini duyurdu. Sinvar, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun hatalarının takibinde olduklarını ve halkın müdaafası için bütün adımların atılacağını kaydetti.

Saldırı sebebiyle düzenlenen etkinliklerde göstericilere ekmek pişirildi. Gazze sınırının diğer yanındaysa İsrail ordusunun varlıkları söz konusu. İsrail ordusu kulübelerin içerisine keskin nişancılar yerleştirdi ve Filistinli göstericilere göz yaşartıcı gaz ile müdahale edildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre İsrail askerleri, Gazze’nin düzenlediği barışçıl gösterilere katılan 200’den fazla Filistinliyi şehit eti.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 02:22

YORUM EKLE