İsrail Gazze Kentine Büyük Saldırı Düzenledi! İsrail Filistin'i Bombalamaya Başladı!

İsrail, Gazze kentine büyük bir saldırı düzenledi! Askerlerin hedefinde Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam tugayları olduğu öğrenildi. İsrail Filistin'i bombalamaya başladı. Görgü tanıkları, bölgede patlama seslerinin sürdüğünü belirtiyor.

İsrail Gazze Kentine Büyük Saldırı Düzenledi! İsrail Filistin'i Bombalamaya Başladı!

İsrail ordusu, bugün Gazze’ye yönelik büyük bir saldırı düzenledi. Hamas hedeflerini bombardımana tutan İsrail ordusu, bölgedeki sivilleri gözetmeksizin saldırılarını sürdürdü. Gazze şeridindeki Hamas hedeflerinin vurulduğu belirtiliyor. Saldırı anının görgü tanıkları, İsrail savaş uçaklarının Gazze’nin askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın hedef aldığını duyurdu. Saldırılara ilişkin öğrenilen bilgiye göre, bölgede patlama sesleri devam ediyor.

7 İsrail Vatandaşı Yaralanmıştı

İsrail saldırılarına cevaben Gazze’nin düzenlediği roket saldırısı sonucunda Tel Aviv’in kuzeyinde yer alan Şaron bölgesi büyük bir hasar görmüştü. Toplam 7 kişinin yaralandığı saldırıdan kısa bir süre sonra İsrail yetkilileri, orduya takviye kararı almıştı. Aynı zamanda Gazze sınırına açılan Kerm Ebu Salim ile Beyt Hanun sınır kapılarının kapatılmasına karar verilmişti.

Yetkililer, saldırıdan bir süre önce sınır bölgesinde ikamet eden Yahudi vatandaşların güvenliğinin sağlanabilmesi için sığınak oluşturulmasına karar verilmişti. Bölgeye gerçekleşecek herhangi bir Gazze saldırısına karşın vatandaşlara hazırlıklı olmaları gerektiği yönünde bir çağrı yapılmıştı. Aynı zamanda artan tansiyon sebebiyle İsrail tren seferlerinin iptal edilmesine karar vermişti.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 21:35

YORUM EKLE