İsteyenin çıplak dolaşabildiği Fransa'da ki Cap d'agde kentine turistlerden yoğun ilgi

Fransa'nın güneyinde bulunan Cap d'Agde kenti son yıllarda Natüralistlerin akınına uğruyor. İsteyenin çıplak dolaşabildiği kente yoğun bir turist akını var.

İsteyenin çıplak dolaşabildiği Fransa'da ki Cap d'agde kentine turistlerden yoğun ilgi

Fransa'nın güneyinde Languedoc-Roussillon bölgesinde yer alan Cap d'Agde kenti son zamanlarda özellikle kendilerini Naturalist (Nudizm veya naturizm, kişilerin vücutlarını utanmadan rahatlıkla sosyal olarak çıplak bir şekilde bir arada ve doğa ile bütünleşmiş olarak bulunabilimeleri hali) olarak tanımlayan turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir yer haline gelmeye başladı.

Cap d'Agde kentine gelen turistler plajların yanı sıra kentin her yerinde hatta sokaklarında bile isterseler kıyafetsiz olarak dolaşabiliyorlar.

Fransa'da ki Cap d'agde kenti

1980'li yılların başında, bu Naturist yer gelişiminin sınırını bir türlü aşamıyordu. Birçok dükkan boşaltılıp satılmaya veya kiraya hazır hale gelmişti.

François Mitterrand hükümetinin seçilmesi ile birlikte sonraki 10 yıllık süreç ekonominin farklı yönetimiyle devam etti ve bu 10 yıllık süre zarfında natürist yer, popüler bir tesis olma yolunda gitmeye devam etti.

Pek çok Alman ziyaretçiye ev sahipliği de yapan kent son yıllarda özellikle kendilerini naturialist olarak tanımlayan turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Cap d'Agde kentine akın eden ve buraya gelen turistlerin daimi misafirleri gibi plajların yanı sıra kentin sokaklarında da çıplak olarak dolaşılabiliyorlar.

Fransa'da ki Cap d'agde kenti

Cap d'agde'de yaz sezonunda kente gelen turistlerle birlikte nüfus 40 binlere kadar ulaşıyor. Paris'e hızlı trenle 5 saatlik mesafede bulunan, ünlü tarihi kent Carcassonne'un batısında, harika plajlarıyla bir zamanlar normal turistik bir yer olan Cap d'agde artık sadece natüristlerin tatil beldesi olarak adlandırılıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 15:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler