İsveç'teki Türk Taksici Ömer Temel Ülkede Kahraman İlan Edildi

İsveç'teki yaşayan ve taksicilik yapan Ömer Temel, cüzdanını ve banka kartlarını evde unutan İsveçli müşterisine havalimanında kendi kredi kartını verdiği için ülkede kahraman ilan edildi.

İsveç'teki Türk Taksici Ömer Temel Ülkede Kahraman İlan Edildi

İsveçli bir müşterisinin cüzdanını ve banka kartlarını evde unutması üzerine havalimanında kendi kredi kartını vermesi sosyal medya üzerinden ülkede kahraman edildi. İsveç'in en büyük gazetesi Dagens Nyheter ise olayı manşetten okurlarına duyurdu.

İsveç'ye yaşayan ve orada taksicilik yapan Ömer Temel, Türklerin iyiliksever bir millet olduğunu gösterdiğini belirterek, "Bizim milletimiz için bu tür iyilikler normal karşılanıyor. İsveç'te ise anormal ve hayretler içinde karşılanıyor." diye konuştu.

Ömer Temel olayın buralara kadar gelebileciğini ve çok şaşırdığını da dile getirerek; "Perşembe sabahı saat 06.00'da Christer Östlund isimli İsveçli müşteriyi havalimanına götürmek için aldım. Havalimanına yaklaştığımızda müşteri panikledi, cüzdanını ve banka kartlarını evde unuttuğunu söyledi. İki günlüğüne yurt dışı gezisi varmış. Taksi ücretini sonra ödeyebileceğini söyledim ve gittiği ülkede harcama yapması için banka kartımı teklif ettim. Teklifim karşısında dondu kaldı. İnanamadı. 'Gerçekten ilk defa taksisine binen birine güvenerek kartını ve şifresini veriyor musun?' diye sordu. Şaşkınlık içinde tekrar tekrar sordu." dedi.

İki gün sonra dönüşünde kendisini alması için telefon eden müşterisini almak için tekrar havalimanına giden Temel; "Havalimanında karşıladığımda 'Hiç kimse böyle bir şey yapmaz. Hele hele bir İsveçli asla bunu yapmaz. Sen nasıl böyle bir şey yaptın?' diye tekrar tekrar sorular sordu. 'Biz Türklerin kültüründe var, biz yardım etmeyi severiz. Bizim için bu olaylar normal' cevabını verdim." ifadelerini kullandı.

İsveçlinin bu iyilik karşısında kendisine 30 bin kron (18 bin 800 TL) para teklif ettiğini fakat kabul etmeyen Ömer Temel İsveç'te bir kahraman olarak anılıyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 14:42

YORUM EKLE

Popüler Haberler