Kritik İsimlere Bombalı Paket Şoku

Amerika Birleşik Devletleri eski Başkanları Bill Clinton, Barack Obama ve CNN’e bombalı paket gönderildiği duyuruldu. ABD üst düzey yetkili mercilerinden ardı ardına açıklamalar yapıldı.

Kritik İsimlere Bombalı Paket Şoku

ABD eski Başkanı Bill Clinton ve 2016 ABD Başkanlık yarışında yer alan Hillary Clinton’un evine patlayıcı madde gönderildiği açıklandı. Bilginin kim tarafından verildiği basına bildirilmedi ancak New York taşra bölgesi Chappaqu’da patlayıcı madde bulunduğu duyuruldu.

ABD eski Başkanı Barack Obama’nın Washington’da bulunan evine de bombalı bir paket gönderildiği öğrenildi. FBI iddiadan kısa bir süre sonra Clinton ve Obama evlerine patlayıcı madde gönderilmeye çalışıldığını doğruladı. Yapılan denetimler sırasında gerekli tespitlerin yapıldığından bahseden CIA, gerekli işlemlerin yapıldığını duyurdu.

Sorumlular Adalet Karşısında Hesap Verecekler

ABD Başkanı Donald Trump, bombalı saldırı girişimini kınadı ve eylemi alçakça olarak nitelendirdi. ABD’de bu tarz girişimlere yer olmadığından bahseden Trump, gizli servis personelinin hızlı müdahalelerine minnettar olduklarını dile getirdi. Trump, saldırı planı yapanların adalet karşısında hesap vereceklerini de kaydetti.

Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders’te saldırı girişimiyle ilgili aşağılık ifadesini kullandı ve gerekli tedbirlerin alınacağını aktardı. Saldırı girişimlerinden sorumlu olanların gerekli cezaları alacağını duyuran Sanders, gizli servis hizmetinin gerekli çalışmaları sürdürdüğünü belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2018, 12:40

YORUM EKLE

Popüler Haberler