Lübnanlı Kadın, Taciz Edildikten Sonra Bir de Hapsediliyor

Mısır'a tatil için giden Lübnanlı kadın kendisini taciz eden erkeği polise şikayet edince başına gelenler şok etti! Kadının iftira attığı iddiasıyla çıkarıldığı mahkemede 8 yıl hapis cezası kararı çıktı.

Lübnanlı Kadın, Taciz Edildikten Sonra Bir de Hapsediliyor

Mısır'a tatil için giden Lübnanlı kadın geçtiğimiz günlerde birçok gazetenin ilk sayfasında yer bulan bir olay yaşamışdı. Lübnan'dan tatil için Mısır'a giden Mona el Mazbuh isimli kadın, seyahati sırasında bir taksici ve bir genç erkek tarafından cinsel tacize maruz kaldı. Yaşadığı taciz sonrasında olayı emniyet güçlerine bildirmek isteyen el Mazbuh, polislere olayı anlattıktan sonra adama iftira ettiği gerekçesiyle göz altına alındı.

Yaşadığı durum karşısında çok geçiren Mona el Mazbuh, ardından bir video çekerek sosyal medya hesabında yayınladı. Yaşadığı olayın öfkesiyle Mısır halkı için "Dilenciler" "Fakirler" gibi tabirler kullandığı videosu da Mısır halkına yansıyan kadın bu defa şiddetli bir baskı altında kaldı. Daha sonra olay ile ilgili olarak bir de özür videosu çekerek paylaşan kadın Hakim'den tolerans görmedi.

8 YILA ÇARPTIRILACAK

Kahire'de gerçekleştirilen mahkemede hakimden yaşanan olay ve videolarla ilgili olarak özür dileyen Mona el Mazbuh, 11 yıl hapis cezası istemiyle yargılandı. Duruşmada suçlu bulunan Lübnanlı kadın, 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Verilen karara itiraz eden kadın ile ilgili olarak son duruşma 29 Temmuz'da gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2018, 11:06

YORUM EKLE