Meksika Facianın Yıl Dönümünde Sallandı

Meksika'da dün gece meydana gelen 7.1 şiddetindeki deprem sonrasında bölgeden üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Ölü sayısının bugün yapılan çalışmalar sonrasında 225 olduğu öğrenildi.

Meksika Facianın Yıl Dönümünde Sallandı

Kuzey Amerika'da son 1 ay içerisinde gerçekleşen bir felaketlere bir yenisi daha eklendi. Kuzey Amerika'nın en büyük ülkelerinden birisi olan Meksika'da meydana gelen 7.1 şiddetindeki deprem ülkede büyük faciaya sebep oldu. Dün gece gerçekleşen deprem sonrasında Meksika'nın Sivil Savunma Dairesi Başkanı Luis Felipe Puente, 7.1 büyüklüğündeki depremde 225 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Depremden etkilenen şehirlerde yoğun bir şekilde arama ve kurtarma çalışmalarının sürdürüldüğü bildirilirken, şiddetli deprem sonrasında 4 milyon kişinin elektrik bağlantısını kaybettiği öğrenildi. 

ŞEHİRLERDEKİ ÖLÜ SAYILARI TESPİT EDİLDİ

Deprem sonrasında kentlerde başlatılan kurtarma çalışmaları sonrasında il il hayatını kaybeden kişi sayısı Sivil Savunma Dairesi Başkanlığı tarafından ilan edilen rakamlara göre hayatını kaybeden 94 kişinin başkent Meksiko'dan, 71 kişinin Morelo eyaletinden, 43 ölümün Puebla'dan, 12 kişinin Meksika Eyaleti'nden, 4 kişinin Guerrero ve 1 kişinin de Oaxaca'da hayatını kaybettiği bildirildi. Deprem sonrasında meydana gelen hasar ile yaklaşık olarak 4 milyon kişinin elektrik bağlantısının olmadığı bilgisi de paylaşıldı. Benzer bir deprem bundan 32 sene önce Meksika'da yine çok sayıda ölüme sebep olmuştu.

FACİA CANLI YAYINDA BELLİ OLDU

Meksika'nın ulusal bir televizyonunda canlı yayın esnasında başlayan depremde, bir anda stüdyodaki herşeyin sallanmaya başladığı görüldü. Spiker konuşmalarına deprem sırasında devam ederken bir süre sonra şiddetin artması ile beraber stüdyoyu koşarak terketti. Canlı yayın esnasında da yansıyan bu görüntüler depremin ne denli şiddetli olduğunu ortaya koyarken, ülkedeki yetkililer vatandaşlara sokaklara çıkmamaları ve devrilmesi olası nesnelerden uzak durmaları konusunda uyarılarda bulundular.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2017, 11:54

YORUM EKLE