Merkel Ateş Püskürdü

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürüldüğü netleşen Cemal Kaşıkçı ile ilgili konuştu. Merkel, hiçbir şeyin aydınlatılmadığını söyledi ve yaşanan durumu korkunç olarak nitelendirdi.

Merkel Ateş Püskürdü

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Suudi Arabistan yönetiminin Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldüğünü açıkladıktan sonra konuştu. Merkel, İstanbul Levent’teki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na girdikten sonra bir daha çıkamayan Kaşıkçı ile ilgili halen aydınlatılmayan noktaların olduğuna vurgu yaptı.  Konunun tam olarak aydınlatılmasını talep eden Kaşıkçı olayı ilgili de korkunç nitelendirmesini yaptı.

Suudi Arabistan Yönetimi Kaşıkçı’nın Öldüğünü Doğruladı

Suudi Arabistan yönetiminden Kaşıkçı olayı ile ilgili bir açıklama yapması beklenmekteydi. Olay gerçekleştikten 17 gün sonra acı haberi veren Suudi Arabistan yönetimine tepkiler yağıyor. Suudi Arabistan resmi haber ajansı, Kaşıkçı’nın Konsoloslukta vatandaşlarla tartıştığını yazdı. Tartışmanın arbedeye dönüştüğünü ve arbede sonucunda Kaşıkçı’nın yaşamını yitirdiği yazıldı. Ancak yapılan açıklamada, muhalif gazetecinin akıbetine ilişkin herhangi bir bilgi verilmemesi dikkat çekti. Olayla ilgili yapılan açıklamayı tatmin edici bulmayan pek çok yetkili ise duruma tepkisini gösterdi.

Muhalif gazeteci yaşamını yitirdikten kısa süre sonra Kraliyet Müsteşarı ve üst düzey istihbarat yetkilisi görevden alınmıştı. Suudi Arabistan Başkonsolos’u de şok bir şekilde dokunulmazlığı sayesinde özel jetle ülkesine geri dönmüştü.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2018, 21:48

YORUM EKLE