Mısır İskenderiye'de ikinci kilise saldırısı Ortalık kan gölü

Mısır Tanta'da klise saldırısı! Mısır'ın Tanta şehrindeki Aziz George Klisesi'nde meydana gelen saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı var.

Mısır İskenderiye'de ikinci kilise saldırısı Ortalık kan gölü

 Mısır'da bulunan Tanta şehrinde meydana gelen patlama sebebiyle çok sayıda ölü ve yaralı var. Kahire'nin kuzeyindeki şehirde bulunan Aziz George klisesinde meydana gelen patlamada, alınan ilk duyumlara göre 5 ölü varken, bakanlık bu sayının arttığını açıkladı.

 Mısır Tanta'da Klise Saldırısı; Ortalık Kan Gölü!

 Mısır Sağlık Bakanlığı'nın son dakika açıklamasında göre klisenin girişinde gerçekleşen patlamada, ölü sayısı 30'a ulaşırken, 42 yaralının olduğu duyuruldu. Patlamanın nedeninin henüz bilinmediği ancak Hristiyanlara yönelik düzenlenmiş bir saldırı olduğunu açıklayan bakanlık, aynı klisede ikinci bir patlamanın da olduğunu canlı olarak duyurdu. Saldırı günü olarak Hz. İsa'nın Kudüs'e girişi olarak kabul edilen bayram günü seçilirken, saldırıyı ise henüz hiçbir örgüt üstlenmiş değil.

 Hristiyanlara Yönelik Saldırılar Devam Ediyor!

 Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Mısır, Hristiyanlara yönelik düzenlenen en büyük saldırıya tanık olmuştu. Kahire'de bulunan bir katedralde gerçekleşen saldırıda 25 ölü, 49 yaralı bulunurken, saldırıyı ise İŞİD terör örgütü üstlenmişti. Bu yıl yine benzer şekilde acı bir olay yaşayan Tanta kentindeki saldırının ise bombalı saldırı olduğu yetkililer tarafından açıklanırken, aynı klisede ikinci bir patlamanın gerçekleştiği ise gelen son dakika bilgileri arasında yer alıyor.

 

 
Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2017, 16:36

YORUM EKLE

Popüler Haberler