Mısır’da Patlama! Ölü sayısı her dakika artıyor

Mısır'da bir kilise'de meydana gelen patlamada ölü ve yaralılar var. Yetkililerin olayın bombalı bir saldırı olduğunu açıkladı.

Mısır’da Patlama! Ölü sayısı her dakika artıyor

Mısır'ın Kahire'nin kuzeyindeki Tanta kentinde bir kilisede patlama oldu. Ölü sayıısı 25, yaralı sayısı isie 71'e yükselen patlamaa her dakika ölü ve yaralıların sayısının arttığı söyleniyor.

Mısır'da Kilise'de Patlama 

Çok sayıda ölü ve yaralının olduğu patlamadan sonra polis merkezi yakınlarında ikinci bir patlama olduğu bildirildi. Sağlık Bakanlığı'ndan bir yetkili olayın bombalı bir saldırı olduğunu açıkladı. Ölü ve yaralı sayısının gittikçe artması yetkilileri endişenlendirdi. Şu ana kadar 25 ölü 71 yaralı olduğu bilgisine ulaşıldı. Bombalı saldırıyı ise henüz üstlenen olmadı. Kilise'nin içinde kanlar içinde yatan çok sayıda kişi olduğu gelen ilk resimlerde görülmekte.Kilise'nin girişinde yaşanan patlama, Ortodoks Hıristiyanlarının "Palm Sunday" dedikleri Hz.İsa'nın Kudüs'e gidişini kutlamak için kilise de toplandıkşarı sırada meydana geldi. İkinci patlamanın da polis merkezi yakınlarında olmasıyla ölü ve yaralı sayısının artmasından korkan yetkililer ülkedeki suküneti korumaya çalışıyorlar. İçişleri Bakanlığı'na sivil savunma ekiplerinin olay yerinde incelemeleri sürüyor.

Mısır’da Patlama! Ölü sayısı her dakika artıyor ile ilgili görsel sonucu

2016 yılında da ülkede böyle bir saldırı olmuş 25 kişi ölmüş,49 kişi de yaralanmıştı.Dışişleri Bakanlığı, Mısır'da meydana gelen terör saldırısını kınayarak, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine ve Mısır halkına başsağlığı dileğinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2017, 14:45

YORUM EKLE