Obama Verdiği Basın Açıklamalarında Hayal Kırıklığı Yarattı

Bir bağış etkinliğinde görünen Eski ABD Devlet Başkanı Barrack Obama, demokrat partiye seslendi. Açıklamalarında, hayal kurmayı bırakmalarını ve yollarına devam etmelerini söyledi.

Obama Verdiği Basın Açıklamalarında Hayal Kırıklığı Yarattı

2016 yılında görevini tamamlayarak başkanlığını Donald Trump'a devreden Barrack Obama, katıldığı bir bağış etkinliğinde söyledikleri ile gündemde yer aldı. Konuşmalarında demokratlara hitaben kritik cümleler kuran Obama'nın sözleri gündemi meşgul ediyor.

Yargının Donald Trump'ın tarafında kararlar veriyor olmasının verdiği endişeye şaşırmadığını açıklayan Obama, demokratların hayalperestliği bırakmalarını ve artık kendisini oy veren bir vatandaş olarak görmeleri gerektiğini söyledi. Amerika Birleşik Devletleri tarihinin ilk siyahi başkanı olarak görev yapan ve 8 yıllık görev sürecinde çok geniş bir kitlenin sevgisini toplayan Obama'dan sonra Trump'ın toplumu ikiye bölen tutumları ülke genelinde büyük eleştirilere neden olmuştu. Obama, konuşmasını demokratlara korkak olmayın çağrısı yaparak tamamladı. Ayrıca Obama'nın seçimler sonrasında şuana dek bir defa dahi "Amerika Devlet Başkanı Donald Trump" şeklinde yeni başkanı zikretmediği dikkat çekiyor.

YARGININ KONTROLÜ TRUMP'A GEÇTİ

Amerika Birleşik Devletleri Anayasa Mahkeme Üyesi Anthony Kennedy'nin emekli olacağını açıklamasının sonrasında Kennedy'nin yerine getirilecek olan isim için bekleyiş sürüyor. Bu ayrılık sonrasında yapılan yorumlar ise Trump'ın anayasa mahkemesinde muhafazakar üyelere yer verme imkanının ortaya çıktığı şeklinde oldu. Senatoda bulunan çoğunluğun lideri Mitch McConnell, Kennedy'nin üyeliğinden ayrılmasından sonra yerine getirelecek olan ismin güz aylarında açıklanacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 15:22

YORUM EKLE