ÖSO Bünyesindeki Asker El Bab’a Türk Bayrağı Dikti

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında silahlı terör örgütü DEAŞ’a karşı önemli bir mücadele sergilenmekte. Bu operasyonda ÖSO bünyesindeki bir Türkmen birliğinin köye Türk bayrağı diktiği gözlemlendi;

ÖSO Bünyesindeki Asker El Bab’a Türk Bayrağı Dikti
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sürdürülmekte olan Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında silahlı terör örgütü DEAŞ’a karşı büyük başarılar elde edilmiş durumda. Suriye’de akan kanı durdurabilmek için sarf edilen mücadeleler, gözleri doldurmakta. Kahraman askerlerimiz bu hainlere karşı bütün imkanlarını seferber etmekte. Bu süreçte zaman zaman hainlerle sıcak çatışmaya giren ve canları pahasına mücadele veren kahramanlarımız, örgütü Suriye’nin çok büyük bir bölümünden çıkarmayı başardı.

Tespit edilen DEAŞ unsurlarına hem havadan hem de karadan geniş çaplı operasyonlar düzenlenmeye devam ediyor. Sınır ülke olan Suriye’de meydana gelen son durumların ardından ülkemiz bu operasyonu başlatma kararı almıştı. Kendi vatandaşlarımızın can güvenliğinin sağlanabilmesi adına gerçekleştirilmekte olan bu operasyonlar sonucunda DEAŞ unsurları için büyük bir öneme sahip olan El Bab'a kadar püskürtüldü.

Sıcak Çatışmalar Sürmeye Devam Ediyor

El Bab kentinin batısını teröristlerden temizleyebilmek için bütün imkanları seferber etmekte olan muhalif ordusu olan Özgür Suriye Ordusu, bu süreçte sıcak çatışmalara da girmekte. El Bab’ın doğusunda 2 köyü ele geçirmeyi başaran ve bununla birlikte 2 teröristi de esir almayı başarmış olan ÖSO, çok ince bir davranışa da imza attı. Özgür Suriye Ordusu bünyesinde bulunmakta olan Türkmen birliklerinden Fatih Sultan Mehmet Tugayı köye Türk bayrağı dikti.

Askeri Hareketlilik Sürmeye Devam Ediyor

DEAŞ’ın elinde bulundurduğu en kritik noktalardan olan El Bab başarılı bir şekilde temizlenmişti. Terör örgütü unsurlarından tamamen temizlenen bu bölgenin sınır hattında halen askeri hareketlilik devam etmekte. Bölgeye çok sayıda araç ve iş makinelerinin gönderildiği bilgisi aktarıldı. Özellikle de Elbeyli ilçesinden Çobanbey ve El Bab bölgelerine çok sayıda askeri araç gönderildiği bilgisi de yetkililerimizce aktarılan bilgiler arasında yer aldı.

Suriye’de yaşanmakta olan zulmün önüne geçebilmek için Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu başarılı bir şekilde mücadelesini sürdürmeye devam etmekte. Örgütü tamamen işlevsiz kılabilmek ve bütün dünyayı tamamen tehdit eden bu unsurun tamamen işlevsiz bırakılması amaçlanmakta. 
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 23:52

YORUM EKLE