Pakistan Başbakanı İmran Han, "Ben Nobel'e Layık Değilim"

Pakistan Başbakanı İmran Han, Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmesi için kampanyayalar başlatıldı. İmran Han başlatılan bu kampanyalarla ilgili, sosyal medya hesabından "Ben Nobel'e layık değilim" açıklamasında bulundu.

Pakistan Başbakanı İmran Han,

Pakistan Başbakanı İmran Han'ın Nobel Barş Ödülü'ne aday gösterilmesi için düzenlenen ve verilen desteğin 326 bini bulduğu kampanyalarla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. İmran Han yaptığı açıklamada; "Ben Nobel'e layık değilim. Keşmir sorununu, Keşmir halkının isteklerine göre çözen ve kıtada barış ve insani gelişme yolunu açan kişi Nobel'e layıktır." ifadelerini kullandı.

Keşmir sorununu, Keşmir halkının isteklerine göre çözen ve kıtada barış ve insani gelişme yolunu açan kişi Nobel'e layıktır." değerlendirmesinde bulundu.

Pakistan tarafından düşürülen Hint jetinin pilotunu 2 gün sonra Hindistan'a teslim eden Han için sosyal medyada kampanyalar düzenlenmiş, Pakistan Enformasyon ve Yayıncılık Bakanı Favad Çaudri, Pakistan parlamentosuna yaptığı başvuruda Han'a prestijli bir barış ödülü verilmesini talep etmişti.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 13:30

YORUM EKLE