Pakistan'dan Suriye operasyonu ile ilgili Türkiye'ye destek mesajı

Suriye'nin kuzeyine gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı ile ilgili bir destek te Pakistan'dan geldi. Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan destek mesajında, 'Türkiye'nin çabalarını tebrik ediyoruz.' denildi.

Pakistan'dan Suriye operasyonu ile ilgili Türkiye'ye destek mesajı

Türkiye'nin güney sınırında PKK/YPG'li terörüstler tarafından oluşturulan terör koridorunu yok etmek, ve bölgede barışı sağlamak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatına bir destek te Pakistan'dan geldi. Harekatla ilgili Macaristan, İspanya, KKTC, Katar ve Rusya'nın Türkiye'ye desteklerini duyurmasının ardından Pakistan Dışişleri Bakanlığı tarafından bir mesaj yayınlandı.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed Faysal, yayınladığı mesajında Türkiye'nin bölgedeki meşru güvenlik kaygılarını anladıkların vurgulayarak, "3,5 milyondan fazla Suriyeli mülteciye nezaketle ev sahipliği yapan Türkiye'nin insani çabalarını tebrik ediyoruz ve Türkiye'nin bölgedeki meşru güvenlik kaygılarını anlıyoruz. Türkiye de Pakistan gibi terör kurbanı olmuş ülkelerden biridir" ifadelerine yer verdi.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Faysal, Türkiye'nin Suriye üzerinde devam etmek istediği siyasi çözüme yönelik adımların Pakistan tarafından desteklendiğini açıklayarak, "Pakistan, Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunmasına ve en kısa zamanda tüm taraflarla bölge ülkelerinin bir araya gelerek sorunun siyasi yollarla çözülmesine ilişkin umudunu korumaktadır." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 03:06

YORUM EKLE

Popüler Haberler