Portekizce Şaka, Rus Kadınları Zan Altında Bıraktı

Dünya kupası etkinlikleri için Rusya'ya giden bir grup Brezilyalı taraftar, Rus kadınlardan Portekizce cinsel içerikli söylemlerde bulunmalarını istedi. Kayıt altına alınan olay, Rus kadınları zor durumda bıraktı.

Portekizce Şaka, Rus Kadınları Zan Altında Bıraktı

2018 FIFA Dünya Kupası etkinlikleri Rusya'da tüm hızıyla sürüyor. 16 ülkenin karşılaşmalarının başladığı ülkede ise yaşanan yeni bir gerginlik basında geniş yer aldı. Rusya'ya Dünya Kupası etkinlikleri için giden bir grup Brezilyalı taraftarın Rus kadınlardan Portekizce söylemesini istediği açık seçik cümleler intenette paylaşıldı. Paylaşılan videolar aşırı sağcı Rus kesim tarafından mercek altına alındı ve ortaya tehlikeli bir süreç çıktı.

RUS KADINLAR TEHLİKE ALTINDA

Brezilyalı taraftarların müstehçen şakası sonrasında videoların Instagram üzerinden paylaşılması, aşırı sağcı Rus kişiler tarafından tepkiyle karşılandı. Olayı dikkate alan Rus sağcıların, kadınları bu durum ile ilgili olarak ölümle tehdit ettikleri ifade edildi.

"PEMBE VAJİNA" DEDİRTTİLER

Portekizce "pembe vajina" demesi istenen kadının videosunu kaydeden Brezilyalı taraftarların bu videoyu Instagram'da paylaşmasının ardından Rusların yoğun olarak kullandığı VKontakte web sitesinde de video yayınlandı. Videodaki kadının kimliğinin de bu ortamda ifşa edilmesinden sonra kadın tüm profilini silmesine rağmen artık bilgileri herkesin eline geçti. Kadının kişisel bilgilerini elde eden aşırı sağcı kesimlerin tehdit içerikli olarak kadınla iletişime geçtiği, tehditlerin boyutunun öldürme seviyesine kadar çıktığı açıklandı.

Pembe Vajina ismi verilen bu gruplara yönelik olarak da Rus erkekler tarafından nefret söylemleri VKontakte üzerinden yoğun olarak paylaşılmaya devam ediyor. Olayda mağdur olan Rus kadın ise yaşanan talihsizlik karşısında hayretler içinde kaldığını söylerken, emniyet güçlerinden can güvenliği için destek aldığını belirtiyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 15:20

YORUM EKLE