Putin, Tarihi Galip Khabib’i Tebrik Etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz günlerde İrlandalı rakibi Conor McGregor’u yenen ve şampiyonluk unvanını koruyan Khabib’i tebrik etti.

Putin, Tarihi Galip Khabib’i Tebrik Etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hafif sıklet unvan maçında ünlü dövüştü Conor Mcgregor’a galip gelen Khabib ile bir araya geldi. Şampiyonluğunu korumayı başaran Khabib Nurmuhammedov ile gerçekleşen görüşmede önemli mesajlar verildi.

Vladimir Putin, dövüşçü Khabib’in yakından takip edildiğini ve kendisi hakkında birtakım endişelerin olduğuna dikkat çekti. Khabib’in Rus vatandaşı olduğu bilgisini de vurgulayan Putin, dövüşçüden birtakım taleplerde bulundu. Nurmuhammedov’un karşılaşmalarda daha nazik olmasını isteyen Putin, sporun dostluk adına önemli bir faaliyet olduğunu hatırlattı.

Müdahalelere Karşı Biz de Karşı Koyarız

Dışarıdan herhangi bir müdahale gelmesi halinde Rusya’nın da gerekli tavrı göstereceğini dile getiren Putin, olayların bu noktaya gelmemesini temenni etti. Galip gelmeyi bilen Nurmuhammedov ise kendisinin sadece ringten dışarı sıçramasıyla gündeme gelmesine sitem etti. Conor McGregor’un her türlü saygısızlığı yapmaktan geri kalmadığı açıklamasını yapan Khabib, onurlu bir davranış sergilediğini paylaştı.

Milyonlarca kişinin büyük bir heyecanla beklediği karşılaşmada Khabib galip gelmişti. Ancak ring dışından yapılan kışkırtıcı ifadelere dayanamayan Nurmuhammedov bir anda ringden seyircilerin üzerine sıçradı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 13:46

YORUM EKLE