Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Alexey Erkhov'dan S-400 açıklaması

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Alexey Erkhov Büyükelçilikte düzenlediği bir basın toplantısında S-400 ve F35'ler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Erkhov; "Rusya Federasyonu’nun S-400 ile ilgili duruşunda herhangi bir değişiklik yoktur ve değişmeyecektir" diyerek Rusya'nın Türkiye'ye karşı aldığı sorumlulukları yerine getireceklerini söyledi.

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Alexey Erkhov'dan S-400 açıklaması

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Alexey Erkhov, 12 Haziran Rusya Günü nedeniyle büyükelçilikte bir resepsiyon düzenledi. Düzenlenen resepsiyonda basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükelçi Erkhov,  Amerika'dan gelen F-35 açıklamaları ve S-400'lerin teslimat tarihinin ne zaman olacağı üzerine yöneltilen soruları yanıtladı. 

Büyükelçi Alexey Erkhov; “Rusya Federasyonu'nun S-400 ile ilgili duruşunda, pozisyonunda herhangi bir değişiklik yoktur, değişmeyecektir. RusyaFederasyonu olarak Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı bir takım taahhütler, sorumluluklar üstlenmiş bulunmaktayız, bunları yerine getireceğiz ve herhangi bir değişiklik söz konusu değil. Bunun için her iki ülkenin uzmanlarının çok külfetli bir çalışması gerekecek. Detayları benim için de soru işareti, bilmiyorum. Bir takım teknik gruplar bir yerlere gidecekler, hepsi ihtimaller dahilinde." diye konuşarak vizeler konusunda ise çalışmaların devam ettiğini belirtti. 

Büyükelçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında her hangi bir görüşme olup olmayacağı konusunda da Putin ve Erdoğan arasındaki irtibat kanalının sürekli çalışan bir kanal olduğunu söyleyerek “Dolayısıyla gerektiği kadar irtibat halindeler. Karşılıklı olarak gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında görüşüyorlar hem de uluslararası platformlarda sürekli biraraya gelmektedirler ve yakın gelecekte gerçekleştirilmesi planlanan ziyaretler ihtimaller dahilinde” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 22:23

YORUM EKLE

Popüler Haberler