Ryanair'de Alman Sarsıntısı

İrlandalı havayolu şirketi Ryanair'in Almanya'daki üslesinde çalışmakta olan pilot ve kabin görevlileri bir gün süreyle greve başladı. Firma büyük bir zarar ile karşı karşıya iken personellere çağrıda bulundu.

Ryanair'de Alman Sarsıntısı

Dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden birisi olarak çok sayıda ülkede hizmet veren İrlandalı Ryanair Havayolları, Almanya'da personeleri ile yaşadığı kriz ile gündemde. Gece yarısı itibariyle Almanya'da Ryanair uçuşlarında görev alan pilot ve kabin görevlileri bir gün sürecek olan bir grev ile firmaya tepkisini gösteriyor. İş bırakma grevi yapan personellerin sorunu ise firmanın izlediği ücret ve çalışma şartları politikası. Daha önce de personelleri ile sendikaları tanımama kararı nedeniyle sorunlar yaşayan havayolu şirketi, kararından vazgeçerek büyük bir krizin önüne geçmeyi başarabilmişti ancak bu defa personellerin bir günlük çalışmama protestosu, firmaya ağır bir bilanço ile geri dönüş yapacak. Çok sayıda yolcunun da olumsuz olarak etkileneceği grev neticesinde firmanın katlanması gereken tazminat miktarı büyük olacak yorumları yapıldı.

ARABULUCU YOLUNA GİDİLEBİLİR

Yarın gece saatlerine kadar devam etmesi öngörülen grevlerle ilgili olarak açıklamalarda bulunan şirket yöneticileri, personelleri ile arabulucu bularak sorunlarını çözebileceklerini aktardı. Sorunun çözülememesi halinde firma, Almanya'daki bazı üslerini kapatma kararı alabileceğini de aktarırken, personeller 24 saatlik grevlerini devam ettiriyorlar. Bu durum karşısında büyük bir finansal sarsıntı yaşayacak olan Ryanair eğer sorunun giderilmesini sağlamazsa, küçülme süreci hız kazanabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2018, 16:06

YORUM EKLE