Somali’de otele Eş-Şebab tarafından bombalı ve silahlı saldırı

Somali'de otele Eş-Şebab tarafından bombalı ve silahlı saldırı! Yerel seçimlere hazırlanan Kısmayu şehrindeki otele yapılan saldırıda en az 10 ölü olduğu belirtiliyor.

Somali’de otele Eş-Şebab tarafından bombalı ve silahlı saldırı

Terör saldırılarından fazlasıyla etkilenen Somali’de dün yine bir bombalı saldırı oldu. Bir otele yapılan bombalı saldırıda 10 sivilin hayatını kaybettiği belirtildi. Eş-Şebab adlı terör örgütünün üstlendiği saldırıda ölenlerden ikisinin de gazeteci olduğu öğrenildi.

Somali’nin güney kısmında buluna Kısmayu şehrinde bir otele düzenlenen bombalı saldırıda ikisi gazeteci en az 10 kişi hayatını kaybetti. Cubaland eyaletinde bulunan yetkililerden biri olan Gulled Adan’ın yaptığı açıklamaya göre, otele bombalı saldırı yapıldıktan sonra silahlı kişilerin otele girip güvenlik kuvvetleri ile çatıştığını bildirdi. Olay sonucunda ölenlerden birinin gazeteci olduğunu bildiren yetkiliye karşın güvenliklerden birinin yaptığı açıklamaya göre iki gazeteci olayda hayatını kaybetti.

Yerel medyada büyük yankı uyandıran olayda gazetecilerin yanı sıra insani yardım görevlisi ve bir iş adamının da bulunduğuna dair açıklamalar geldi.

Liman kenti Kismayu’nun ağustos ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlanırken böyle bir saldırıya uğraması yetkilileri alarma geçirdi. Saldırı esnasında otelde bazı milletvekillerinin de toplantı yaptığına dair iddialar bulunuyor.

Eş-Şebab adlı terör örgütü saldırı üstlenerek olayın kimin tarafından yapıldığı sorusuna cevap vermiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 16:13

YORUM EKLE

Popüler Haberler